XXXVII Aukcja Dzieł Sztuki (21 V 2024)
Data aukcji: 2024-05-21
Krakowski Dom Aukcyjny®XXXVII Aukcja Dzieł Sztuki
21 maja (wtorek) 2024 - godz. 18.30 Licytacja live na bid.kda.pl |
LOT 1 | ID: 037001 |
Tytuł: | Raj utracony | Szkic kobiety (praca dwustronna) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 68,5 x 48,8 cm 88,5 x 69 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.g.: "Wl Hofman" Opisany na odwrocie: "raj utracony" OPIS PRACY: W obrazach Wlastimila Hofmana często powracającym tematem była zaduma nad przemijaniem. W prezentowanej pracy artysta zastosował charakterystyczną dla siebie kompozycję, w której na pierwszym planie ukazał siedzącą na skale kobietę, z kolei w tle przedstawił rozległy pejzaż z symbolicznym sztafażem. W pracy "Raj utracony" można dostrzec wymowę wanitatywną, na którą wskazuje postać z kosą, będąca prawdopodobnie personifikacją Thanatos. Melancholijny nastrój jest spotęgowany przez sam autorski tytuł, sugerujący poniekąd interpretację dzieła, ale także postać zamyślonej kobiety, jak gdyby nieświadomej sceny rozgrywającej się za jej plecami. |
LOT 2 | ID: 037002 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Grosz czynszowy |
Technika: | olej, płótno dublowane |
Wymiary: | 35 x 45 cm 56 x 67 cm (z oprawą) |
Uwagi: |
OPIS PRACY: Prezentowany obraz stanowi niezwykle interesujący przykład dawnego malarstwa. Praca podejmuje popularny w epoce nowożytnej, zaczerpnięty z Ewangelii św. Mateusza temat grosza czynszowego, który to, począwszy od Masaccia, był podejmowany przez najwybitniejszych europejskich twórców, jak m.in. Tycjan. Prezentowany obraz cechuje złożona kompozycja, w której znaczącą, a przy tym tytułową rolę odgrywa grupa postaci na pierwszym planie. Na uwagę zasługuje starannie wykreślona w partii tła architektura, która poprzez obecność arkad wprowadza do całości wizualne uporządkowanie. Scena została ukazana w pogrążonej w półmroku przestrzeni wnętrza lub dziedzińca. Z grupy ukazanych osób wyróżnia się sylwetka Jezusa w nieco jaśniejszych szatach – jego postać emanuje blaskiem otaczającym w postaci nimbu Jego głowę. Poprzez ten zabieg, a także dzięki zaznaczeniu kontynuacji pomieszczeń za arkadami, całość kompozycji nabrała silnego światłocieniowego charakteru. Obraz cechuje duża precyzja rysunku, wysoka klasa artystyczna oraz subtelna gama barwna skupiona wokół ciepłych odcieni brązu skontrastowanych z chłodem błękitnoszarych ścian. Dzieło zarówno pod względem kompozycji, zastosowanej kolorystyki, jak i sposobu malowania wpisuje się w nurt późnobarokowego malarstwa europejskiego i prawdopodobnie pochodzi z XVIII wieku. |
LOT 3 | ID: 037003 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kuszenie na pustyni |
Wymiary: | 58 x 46 cm 71,5 x 60 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Widoczne zabrudzenie warstwy malarskiej.
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 4 | ID: 037004 |
STACHIEWICZ Piotr BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zmierzch nad ścierniskiem |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 33 x 65 cm 49 x 80,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "P Stachiewicz | Pab(nieczytelne)" Na licu obrazu widoczne krakelury. |
LOT 5 | ID: 037005 |
MESJASZ Edward BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż wiejski z furmanką (1989) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 70 cm 66 x 85,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "EMesjasz | 1989" |
LOT 6 | ID: 037006 |
BOROWICKI Władysław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Orszak weselny pod Krakowem |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 60 x 80 cm 73 x 94 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "W. Borowicki" |
Cena wywoławcza: | 2400 zł |
Cena uzyskana: | 2400 zł |
LOT 7 | ID: 037007 |
Tytuł: | Wesele krakowskie |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 69,5 cm 60 x 80 cm (z oprawą) |
LOT 8 | ID: 037008 |
SERAFIN Władysław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Na Rynku Głównym w Krakowie |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 110,5 x 75 cm 124 x 89 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "W Serafin" Widoczne zabrudzenie malatury. |
Cena wywoławcza: | 2200 zł |
Cena uzyskana: | 2400 zł |
LOT 9 | ID: 037009 |
MALICKI Adam BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Widok na kościół św. Piotra i Pawła w Krakowie |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 35,7 x 26,5 cm 47 x 38 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "A. Malicki"
LOT 10 | ID: 037010 |
RACZYŃSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kraków - teka ośmiu drzeworytów |
Technika: | drzeworyt barwny, papier |
Wymiary: | 22,4 x 17,7 cm (każdy z passe-partout) |
Uwagi: | Każdy sygnowany długopisem p.d.: "StRaczyński" Zespół prac w oryginalnej tece. W skład teki wchodzą następujące drzeworyty: - "Barbakan"; 16,5 x 12,2 cm (w świetle passe-partout) - "Brama Floriańska"; 16 x 11,3 cm (w świetle passe-partout) - "Ulica Floriańska"; 16,8 x 11,8 cm (w świetle passe-partout) - "Sukiennice"; 16,3 x 11,7 cm (w świetle passe-partout) - "Dziedziniec Collegium Maius"; 16,5 x 11,8 cm (w świetle passe-partout) - "Dziedziniec wawelski"; 16,4 x 11,8 cm (w świetle passe-partout) - "Wieże katedry"; 16,5 x 11,7 cm (w świetle passe-partout) - "Wawel - Kurza Stopka"; 16,6 x 11,5 cm (w świetle passe-partout) Ten zestaw prac jest dostępny w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 11 | ID: 037011 |
KOWALSKI Leon BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wawel |
Technika: | akwaforta podkolorowana akwarelą, papier |
Wymiary: | 24 x 15,8 cm (wymiary grafiki) 38 x 26,5 cm (wymiary arkusza) |
Uwagi: | Sygnowany ołówkiem p.d.: "Leon Kowalski" Opisany ołówkiem l.d.: "Wawel" Na odwrocie arkusza pieczątki autorskie artysty. Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 12 | ID: 037012 |
CHRZANOWSKI Antoni BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kościół Św. Kingi w Rajbrocie (1937) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 65 x 55 cm |
Uwagi: | Sygnowany i opisany l.d.: "ANTONI CHRZANOWSKI | KOŚCIÓŁ ŚW. KINGI RAJBROT 1937"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 13 | ID: 037013 |
ŚWIDERSKI Jan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zamek w Będzinie |
Technika: | 42,5 x 59,5 cm 54 x 70,5 cm (z oprawą) |
Wymiary: | olej, płótno |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Jan Świderski" Opisany na odwrocie: "JAN ŚWIDERSKI | KRAKÓW" Opisany na blejtramie. |
Cena wywoławcza: | 1900 zł |
Cena uzyskana: | 3600 zł |
LOT 14 | ID: 037014 |
PIENIĄŻEK Stefan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Ruiny zamku renesansowego w Krupem (1953) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 30 x 53 cm 35,5 x 58 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "SPieniążek 953" Opisany na odwrocie: "Pieniążek Stefan | Ruiny zamku renesansowego | Krupe przed wschodem słońca | Krasnystaw | 1953" Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 15 | ID: 037015 |
LESZKO Ludwik BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Po burzy (1929) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 70 x 97 cm 76 x 103,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "LESZKO | 1929" Na licu obrazu widoczne drobne uszkodzenia malatury. |
LOT 16 | ID: 037016 |
STAŃKO Michał BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Nowy Targ (1949) |
Technika: | akwarela, ołówek, papier |
Wymiary: | 46,3 x 33,6 cm 50,5 x 37,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "M.Stańko | 949" |
Cena wywoławcza: | 1500 zł |
Cena uzyskana: | 1500 zł |
LOT 17 | ID: 037017 |
WOLNIEWICZ Tadeusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Cmentarz Starofarny (1916) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 34 x 43 cm |
Uwagi: | Sygnowany monogramem i datowany p.d.: "TW | 1916." Opisany na odwrocie: "TADEUSZ WOLNIEWICZ"; "Cmentarz Starofarny" Widoczne ubytki podłoża i malatury w narożnikach obrazu. Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 18 | ID: 037018 |
MÜLLER S. BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Jesień w parku (1940) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 70 x 92 cm 82 x 104,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "S. Müller 1940"
LOT 19 | ID: 037019 |
HAJDUKIEWICZ Mateusz Ludwik BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Dziecięcy strach |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 49,5 x 69 cm 57,5 x 78 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "HAJDUKIEWICZ.L." W górnych narożnikach widocznie niewielkie uszkodzenia malatury. Obraz stanowi wariację na temat dzieła Stanisława Bohusza-Siestrzeńcewicza "Faun i gęsi" (1896), które stanowi znowuż kopię obrazu węgierskiego malarza Gyuli Benczúry (1844–1920) pt. "Nagy veszedelem" ("Wielkie niebezpieczeństwo"). W oryginale dziecko po lewej stronie miało postać fauna, broniącego towarzysza kopytem przed atakiem stada gęsi. |
Cena wywoławcza: | 1500 zł |
Cena uzyskana: | 1900 zł |
LOT 20 | ID: 037020 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Podmokła łąka |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 32,5 x 46 cm 45 x 60 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "H. [nieczytelne]YMAŃSKI"
LOT 21 | ID: 037021 |
POTRZEBOWSKI Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż z łodzią |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 21,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout) 35,5 x 43,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Jerzy Potrzebowski" |
Cena wywoławcza: | 1800 zł |
Cena uzyskana: | 1800 zł |
LOT 22 | ID: 037022 |
Tytuł: | Tabor cygański (1963) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 59 x 72,5 cm 68,5 x 82 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Jerzy Potrzebowski | 63" |
Cena wywoławcza: | 3000 zł |
Cena uzyskana: | 3000 zł |
LOT 23 | ID: 037023 |
Tytuł: | Wieczór w obozie |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 27 x 35 cm 36,5 x 44 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Jerzy Potrzebowski" |
Cena wywoławcza: | 2000 zł |
Cena uzyskana: | 2000 zł |
LOT 24 | ID: 037024 |
SZCZERBIŃSKI Marian BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zima na wsi |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 49,5 x 69,5 cm 62 x 81,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "MSZCZERBIŃSKI"
LOT 25 | ID: 037025 |
STACHOWSKI E. BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Przed polowaniem (1939) |
Technika: | akwarela, gwasz, ołówek, papier |
Wymiary: | 44 x 60,5 cm 53 x 69,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "E. STACHOWSKI | 1939 r." |
Cena wywoławcza: | 1500 zł |
Cena uzyskana: | 2000 zł |
LOT 26 | ID: 037026 |
Tytuł: | Żołnierz w uszance |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 60,8 x 41,3 cm 67,7 x 48 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Więcej na temat późnej twórczości Wlastimila Hofmana mogą Państwo przeczytać w artykule na blogu KDA [ZOBACZ]
Cena wywoławcza: | 5500 zł |
Cena uzyskana: | 5500 zł |
LOT 27 | ID: 037027 |
Tytuł: | Przy spowiedzi |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 60,5 x 80 cm 67,5 x 88 cm (z oprawą) |
Cena wywoławcza: | 6500 zł |
Cena uzyskana: | 6500 zł |
LOT 28 | ID: 037028 |
Tytuł: | Portret rudowłosej (1968) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 40 x 60 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Wlastimil | Hofman | 1968" |
LOT 29 | ID: 037029 |
KARSZNIEWICZ Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Dziewczyna w chuście na tle pejzażu |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 30,5 x 24 cm 35 x 29 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "J. Karszniewicz" Widoczne zabrudzenie warstwy malarskiej oraz pojedyncze ubytki farby (głównie w prawej dolnej części obrazu). PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 30 | ID: 037030 |
DZWONKOWSKI Aleksander BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Złotowłosa (1923) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 47,8 x 36 cm |
Uwagi: | Sygnowany na odwrocie: "A Dzwonkowski | 1923"
LOT 31 | ID: 037031 |
STERN Jonasz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Na strzelnicy z cyklu Motywy Krakowa |
Technika: | drzeworyt, bibuła, ed. 5/10 |
Wymiary: | 24,5 x 35,3 cm (grafika) 34,7 x 43,5 cm (arkusz) 38,8 x 48,8 cm (z passe-partout) |
Uwagi: | Praca odbita po śmierci artysty w 2018 roku przez Sławomira Chrystowa. Drzeworyt pochodzi z oryginalnego klocka z ok. 1935 roku (informacja zapisana przez autora odbitki na odwrocie passe-partout).
Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie grafiki] |
LOT 32 | ID: 037032 |
STERN Jonasz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Dancing |
Technika: | drzeworyt, bibuła, ed. 8/10 |
Wymiary: | 22,3 x 35,2 cm (grafika) 31 x 42,5 cm (arkusz) 37,5 x 48,5 cm (wymiary z pass-partout) |
Uwagi: | Praca odbita po śmierci artysty w 2012 roku przez Sławomira Chrystowa. Drzeworyt pochodzi z oryginalnego klocka z ok. 1936 roku (informacja zapisana przez autora odbitki na odwrocie passe-partout). Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie grafiki] |
LOT 33 | ID: 037033 |
BRZESKI Janusz Maria BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Ponad miastem (1929) |
Technika: | drzeworyt, bibuła |
Wymiary: | 12,2 x 12,2 cm (grafika) 15 x 14,8 cm (w świetle passe-partout) 30,5 x 24,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany tuszem p.d.: "janusz Maria Brzeski | Paris 1929"
LOT 34 | ID: 037034 |
Tytuł: | Portret Żyda (1930) |
Wymiary: | 12 x 12 cm (grafika) 12,5 x 13,5 cm (w świetle passe-partout) 30,5 x 24,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany opisany tuszem p.d.: "janusz Maria Brzeski | Paris 1930" Opisany tuszem l.d.: "№2 - (1-100)" Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie grafiki] |
LOT 35 | ID: 037035 |
Tytuł: | Czytający talmudyści |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 50 x 70 cm 61 x 81 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany śr.d.: "Hajdukiewicz" Na odwrocie fragment metki z opisem obrazu. |
Cena wywoławcza: | 1900 zł |
Cena uzyskana: | 1900 zł |
LOT 36 | ID: 037036 |
LACHUR Zdzisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Rabin (1989) |
Technika: | olej, sklejka |
Wymiary: | 72 x 50 cm 92 x 70 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Z. LACHUR" Opisany na odwrocie: "RABIN | 1989- | ZLachur" |
Cena wywoławcza: | 1600 zł |
Cena uzyskana: | 2000 zł |
LOT 37 | ID: 037037 |
FABIJAŃSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Bukiet kwiatów polnych (1912) |
Technika: | pastel, papier |
Wymiary: | 82 x 45 cm (w świetle oprawy) 107 x 70 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany l.d.: "Stanisław Fabijański | Kraków 1912" |
Cena wywoławcza: | 2000 zł |
Cena uzyskana: | 2600 zł |
LOT 38 | ID: 037038 |
UNIECHOWSKI Antoni BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wręczanie klucza |
Technika: | tusz, papier |
Wymiary: | 17,5 x 14 cm (w świetle passe-partout) 28 x 23 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "AU"
Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 39 | ID: 037039 |
CZERMAŃSKI Zdzisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Marszałek Piłsudski z teki 13 litografii karykatur Józefa Piłsudskiego |
Technika: | litografia barwna, papier |
Wymiary: | 37,5 x 28,5 cm 39,5 x 30 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowana na płycie l.d.: "Czermański" Widoczny ślad po miejscowym zalaniu (p.d.) |
Cena wywoławcza: | 800 zł |
Cena uzyskana: | 1000 zł |
LOT 40 | ID: 037040 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Dżentelmeni |
Technika: | litografia podkolorowana gwaszem i tuszem, ołówek, papier |
Wymiary: | 42 x 28,5 cm 47,5 x 34 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowana p.d.: "[nieczytelne] B."
LOT 41 | ID: 037041 |
PĘKSOWA Ewelina BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Matka Boska z Dzieciątkiem (2001) |
Technika: | malarstwo na szkle |
Wymiary: | 39 x 30 cm (w świetle oprawy) 47 x 37,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany śr.d.: "EPęksowa" Na odwrocie naklejka z opisem autorskim: "Ewelina Pęksowa | Zakopane 2001 | „Matka Boska | z Dzieciątkiem”" |
Cena wywoławcza: | 2200 zł |
Cena uzyskana: | 2200 zł |
LOT 42 | ID: 037042 |
PĘKSOWA Ewelina BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Grające Anioły |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "EPęksowa" Opisany na odwrocie: "Ewelina Pęksowa | Zakopane"; "Grające Anioły" |
Cena wywoławcza: | 2000 zł |
Cena uzyskana: | 2000 zł |
LOT 43 | ID: 037043 |
RUDOWICZ Teresa BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Madonna |
Technika: | akwarela, gwasz, pastel, papier |
Wymiary: | 17,5 x 12,7 cm (w świetle passe-partout) 30,5 x 22 cm ( z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowana ołówkiem na odwrocie: "T. Rudowicz" |
Cena wywoławcza: | 2000 zł |
Cena uzyskana: | 2000 zł |
LOT 44 | ID: 037044 |
RUDOWICZ Teresa BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Chrystus - zestaw dwóch prac |
Technika: | akwarela, flamaster, pastel, karton |
Wymiary: | szczegóły w uwagach poniżej |
Uwagi: | 1. "Chrystus" (1986) Technika: akwarela, flamaster, pastel, karton Wymiary: 13,6 x 8,7 cm Sygnowany i datowany śr.d.: "86 r T. Rudowicz" Na odwrocie opis autorski z życzeniami. 2. "Twarz Chrystusa" Technika: akwarela, flamaster, pastel, karton Wymiary: 15,5 x 8 cm Sygnowany śr.d.: "[nieczytelne] T. Rudowicz" |
Cena wywoławcza: | 1200 zł |
Cena uzyskana: | 1200 zł |
LOT 45 | ID: 037045 |
RUDOWICZ Teresa BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Anioły - zestaw dwóch prac |
Technika: | szczegóły w uwagach poniżej |
Uwagi: | 1. "Anioł w fiolecie" Technika: monotypia, kredka, tusz, papier Wymiary: 15 x 11 cm Sygnowany p.d.: "T. Rudowicz" Na odwrocie opis autorski z życzeniami. 2. "Anioł" Technika: akwarela, pastel, karton Wymiary: 15 x 10,5 cm Sygnowany p.d.: "T. Rudowicz" |
LOT 46 | ID: 037046 |
CHROMY Bronisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Medal pamiątkowy odsłonięcia pomnika Obrońcom - Zwycięzcom (1985) |
Technika: | brąz |
Wymiary: | 8 cm (średnica) |
Uwagi: | Sygnowany na boku medalu: "B. CHROM" Opisany na rewersie. |
Cena wywoławcza: | 900 zł |
Cena uzyskana: | 1000 zł |
LOT 47 | ID: 037047 |
KSIĄŻEK Bolesław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Czerwony kwiat |
Technika: | ceramika szkliwiona |
Wymiary: | 29 x 19 x 1,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d. monogramem "KB" |
LOT 48 | ID: 037048 |
Tytuł: | Kompozycja florystyczna |
Wymiary: | 29 x 19 x 1,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany l.d. monogramem "KB"
LOT 49 | ID: 037049 |
DUTKA Leszek BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Dwie postaci (1997) |
Technika: | technika mieszana, płótno |
Wymiary: | 60 x 45 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "L. DUTKA 1997" W prawym dolnym rogu (tuż nad sygnaturą) widoczny ślad pieczątki. OPIS PRACY: W malarstwie Leszka Dutki przestawione postacie są charakterystyczne. Zniekształcone przez wyobraźnię artysty, cechują się oszczędnością formy. W prezentowanym obrazie dwie postaci mają tylko lekko zaznaczone rysy twarzy. Ich ciała zostały sprowadzone do obłych kształtów. Artysta podkreślił kontury postaci impastami. |
LOT 50 | ID: 037050 |
DALI Salvador BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Leda Atomica |
Technika: | litografia, papier, ed. 125/300 |
Wymiary: | 58 x 43 cm (wymiary grafiki) 75 x 55 cm (wymiary arkusza) 77,5 x 57,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowana ołówkiem p.d.: "Dali" Opisana ołówkiem l.d.: "125/300" Grafika opatrzona suchą pieczęcią artysty (l.d.). |
Cena wywoławcza: | 1200 zł |
Cena uzyskana: | 2800 zł |
LOT 51 | ID: 037051 |
PAMUŁA Jan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Obraz 19a (2000) |
Technika: | serigrafia, papier, AP |
Wymiary: | 47,5 x 58 cm 49,5 x 59,5 cm (w świetle passe-partout) 74,5 x 87 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowana ołówkiem p.d.: "Jan Pamuła" Opisana ołówkiem l.d.: "2000 - Obraz 19a", śr.d.: "A.P." Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie grafiki] |
LOT 52 | ID: 037052 |
DWURNIK Edward BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Obraz nr 353 (2015) |
Technika: | akryl, płótno |
Wymiary: | 30 x 30 cm |
LOT 53 | ID: 037053 |
DWURNIK Edward BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Habibi (2010) |
Technika: | ołówek, papier |
Wymiary: | 32 x 23,7 cm 42,5 x 32,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany l.d.: "HABIBI | E. DWURNIK" Datowany p.d.: "10.01.2010" Na odwrocie pieczątka autorska Edwarda Dwurnika z numerem "12590". Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 54 | ID: 037054 |
TARASIN Jan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Autoportret II (1990) |
Technika: | serigrafia, papier |
Wymiary: | 40 x 59,5 cm (wymiary arkusza) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: "JTarasin 90" |
Cena wywoławcza: | 1800 zł |
Cena uzyskana: | 1800 zł |
LOT 55 | ID: 037055 |
MACIEJEWSKI Zbysław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Klomb (1984) |
Technika: | gwasz, akwarela, papier |
Wymiary: | 48,8 x 61,5 cm 48,3 x 60 cm (w świetle passe-partout) 68,5 x 78 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d. ołówkiem: "Zbysław Maciejewski 84"
PRACA NIEDOSTĘPNA OPIS PRACY: Prezentowana praca Zbysława Maciejewskiego wpisuje się w zespół powstałych w latach 80. portretów czystej, pozbawionej fizycznej obecności człowieka natury. Obraz ten, dzięki niesemantycznej tematyce, a także jasnej, harmonijnej, nieco odrealnionej kolorystyce i wyczuwalnej lekkości prowadzenia pędzla, jest źródłem przyjemnych doznań estetycznych. Warto zwrócić uwagę również na "świeżość" przedstawienia, której wrażenie malarz uzyskał dzięki mistrzowskiemu oddaniu światła. Natura, a w szczególności właśnie flora, przez wiele lat stanowiła inspirację dla Zbysława Maciejewskiego. Była ona swoistym odpoczynkiem od literackich, groteskowych kompozycji figuratywnych w jego twórczości, tematem, który artysta odkrywał wciąż na nowo, studiując ją w plenerze, malując alla prima, pod wpływem uniesienia i wrażenia chwili - niczym XIX-wieczni impresjoniści. |
LOT 56 | ID: 037056 |
PRZEBINDOWSKI Artur BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Aspra Spitia (2001) |
Technika: | tempera, akryl, płótno |
Wymiary: | 41 x 46 cm 60 x 65 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "ARTUR PRZEBINDOWSKI | 2001" |
LOT 57 | ID: 037057 |
SIERKO-FILIPOWSKA Joanna BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Sukienka (2006) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 33 x 41 cm 44.5 x 52,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany p.d.: "Joanna Sierko | 434/2006" Opisany na odwrocie: "JOANNA SIERKO-FILIPOWSKA „SUKIENKA” 2006" PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 58 | ID: 037058 |
Tytuł: | Erotyk (2008) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 24 x 30 cm |
Uwagi: | Sygnowany i opisany p.d.: "Joanna Sierko | 494/2008 | Lucień"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 59 | ID: 037059 |
RZEPKA Allan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Tarcza (1980) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 85,5 x 43 cm 89 x 47 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany śr.g.: "Allan 1980" Na odwrocie metka autorska oraz metka ZPAP. Na licu obrazu widoczne pojedyncze ubytki malatury. |
Cena wywoławcza: | 1600 zł |
Cena uzyskana: | 1600 zł |
LOT 60 | ID: 037060 |
NARKIEWICZ Edward BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Autoportret - muchomor (1997) |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 50 x 40 cm (z oprawą autorską) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Edward.97" Na odwrocie odręczna metka autorska z opisem obrazu. |
LOT 61 | ID: 037061 |
Tytuł: | Dwie biedronki (1995) |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 34,5 x 37,2 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.śr.: "Edward 95" Opisany na odwrocie: "EDWARD NARKIEWICZ | DWIE BIEDRONKI 1995 | (37,2 x 34,5) CM. | OLEJ + PILŚŃ" Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 62 | ID: 037062 |
BOROWSKI Andrzej BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Martwa natura z arbuzami (lata 90.) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 81 x 129,5 cm 86,5 x 135,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Borowski 9[nieczytelne]" Zwichrowany blejtram i rama obrazu. PRACA NIEDOSTĘPNA OPIS PRACY: Andrzej Borowski uprawia malarstwo sztalugowe i monumentalne. Artysta w swoich obrazach przedstawia głównie słoneczne, śródziemnomorskie pejzaże i złożone martwe natury. "Martwa natura z arbuzami" jest obrazem o dekoracyjnym charakterze, w którym artysta przedstawił wiele elementów, takich jak różnorodne owoce, kwiaty i tkaniny. W całości dominują odcienie czerwieni i bieli. W obrazie zastosowano jasną i ciepłą gamę barwną, której towarzyszy intensywny światłocień. |
LOT 63 | ID: 037063 |
STYRYLSKA-TARANCZEWSKA Celina BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Martwa natura z butelką i trzema muszlami |
Technika: | tempera, papier |
Wymiary: | 39 x 57,3 cm 64 x 82,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Celina Styrylska" Opisany na odwrocie. |
LOT 64 | ID: 037064 |
KORSKA Bożena BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Biały kwiat (1981) |
Technika: | akwaforta, miękki werniks, technika mieszana, papier, ed. 36/50 |
Wymiary: | 24,5 x 25 cm (wymiary grafiki) 50,2 x 35 cm (wymiary arkusza) |
Uwagi: | Sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: "Bożena Korska | 1981" Opisana ołówkiem l.d.: "Biały kwiat wersja b"; śr.d.: "36/50" |
Cena wywoławcza: | 800 zł |
Cena uzyskana: | 800 zł |
LOT 65 | ID: 037065 |
MARCZUKIEWICZ Adam BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Mniszki, koniczyna i cytryny (2001) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 41 x 33 cm 51 x 42,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Marczukiewicz" Opisany na odwrocie: "Mniszki, koniczyna | i cytryny | Wołkowyja 2001 | Marczukiewicz" |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1200 zł |
LOT 66 | ID: 037066 |
JACKOWSKI Tadeusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Martwe natury - zestaw dwóch prac (1978) |
Technika: | mezzotinta, papier |
Uwagi: | 1. "Martwa natura z czerwonym jabłkiem" (1978) Technika: mezzotinta, papier, E/A Wymiary grafiki: 22 x 17,5 cm Wymiary arkusza: 46,7 x 34,7 cm Sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: "T. Jackowski 1978." Opisana ołówkiem l.d.: "E/A Martwa natura z czerwonym jabłkiem" 2. "Matka - natura II" (1978) Technika: mezzotinta, papier, ed. 27/50 Wymiary grafiki: 18 x 22,7 cm Wymiary arkusza: 37 x 44,3 cm Sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: "T. Jackowski 1978." Opisana ołówkiem l.d.: "27/50 Matka - natura II" PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 67 | ID: 037067 |
Tytuł: | Modelki - zestaw dwóch prac (1989) |
Technika: | akwaforta, ruletka, papier |
Uwagi: | 1. "Modelka" (1989) Technika: akwaforta, ruletka, papier, ed. 14/50 Wymiary grafiki: 23,2 x 13,5 cm Wymiary arkusza: 39 x 26 cm Sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: "T. Jackowski 1989." Opisana ołówkiem l.d.: "14/50 Modelka" Opisana na odwrocie. 2. "Wnętrze z modelką" (1989) Technika: akwaforta, ruletka, papier, ed. 12/50 Wymiary grafiki: 19 x 21,5 cm Wymiary arkusza: 30 x 38 cm Sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: "T. Jackowski 1989." Opisana ołówkiem l.d.: "12/50 Wnętrze z modelką" Opisana na odwrocie. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 68 | ID: 037068 |
Tytuł: | Dziwny sen modelki (1990) |
Technika: | mezzotinta, akwaforta, papier, ed. 10/50 |
Wymiary: | 30 x 20,5 cm (wymiary grafiki) 47,5 x 35 cm (wymiary arkusza) |
Uwagi: | Sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: "T. Jackowski 1990." Opisana ołówkiem l.d.: "10/50 Dziwny sen modelki" Opisana na odwrocie. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 69 | ID: 037069 |
OBRZYDOWSKI Wiesław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | W sypialni (1983) |
Wymiary: | 46 x 62 cm 48,5 x 64,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "83 W OBRZYDOWSKI"
LOT 70 | ID: 037070 |
Tytuł: | Portret kobiety z grzywką (1986) |
Technika: | pastel, papier |
Wymiary: | 28 x 20 cm (w świetle passe-partout) 43 x 34,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "W. Obrzydowski. ‘86"
LOT 71 | ID: 037071 |
STAWIARSKI Stanisław Sacha BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Mężczyźni (1984) |
Technika: | pastel, papier |
Wymiary: | 27,5 x 20 cm 43 x 34 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "84. | STAWIARSKI"
LOT 72 | ID: 037072 |
PANEK Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Autoportret sylwestrowy z szampanem (1990) |
Technika: | flamaster, papier |
Wymiary: | 40 x 30 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany ołówkiem l.g.: "Panek 30.XII 1990" Na odwrocie późniejszy opis. |
Cena wywoławcza: | 1200 zł |
Cena uzyskana: | 1200 zł |
LOT 73 | ID: 037073 |
MORYCIŃSKI Grzegorz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Commedia dell’arte |
Technika: | pastel, węgiel, tektura |
Wymiary: | 24 x 18 cm 45 x 38 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "G. MORYCIŃSKI"
LOT 74 | ID: 037074 |
Tytuł: | Nocą w zaułku |
Technika: | pastel, węgiel, papier |
Wymiary: | 29,7 x 23,5 cm 45 x 38 cm (z oprawą) |
LOT 75 | ID: 037075 |
Tytuł: | Pejzaż popołudniowy |
Technika: | pastel, papier |
Wymiary: | 15 x 20 cm 11 x 17 cm (w świetle passe-partout) 27 x 32,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "MORYCIŃSKI"
LOT 76 | ID: 037076 |
KARPIK Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż z Podgórza - kamieniołomy |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 61 x 77 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "SKarpik" Opisany na blejtramie: "STANISŁAW KARPIK | KRAKÓW"; "PEJZAŻ II"; "PODGÓRZE KAMIENIOŁOMY" PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 77 | ID: 037077 |
GERLACH Eugeniusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Katedra na Wawelu |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 69 x 50 cm |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "EGerlach" |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1100 zł |
LOT 78 | ID: 037078 |
Tytuł: | Zamek Pieskowa Skała |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 69,8 x 50 cm |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1000 zł |
LOT 79 | ID: 037079 |
KARCZ Włodzimierz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kwiaciarki krakowskie (1991) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 100 x 91 cm 111 x 102 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Karcz | 1991" |
Cena wywoławcza: | 1900 zł |
Cena uzyskana: | 3600 zł |
LOT 80 | ID: 037080 |
Tytuł: | Pory roku - zestaw czterech prac (1999) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 24 x 33 cm (każdy) 35,5 x 44,5 cm (każdy) (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Karcz" ("Wiosna") Sygnowany i datowany l.d.: "Karcz | 99" ("Lato") Sygnowany i datowany p.d.: "Karcz | 99" ("Jesień") Sygnowany l.d.: "Karcz" ("Zima") Na odwrocie oprawy każdej pracy nalepka autorska z opisem obrazu. Ten zestaw prac jest dostępny w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazów] |
LOT 81 | ID: 037081 |
Tytuł: | Polesie (1997) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 65 cm 61,5 x 76,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Karcz | 97" Na odwrocie oprawy nalepka autorska z opisem obrazu. Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
LOT 82 | ID: 037082 |
Tytuł: | Powalone żyto (1960) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 30 x 38 cm 34 x 42 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany śr.d.: "Karcz" Na odwrocie malarski szkic portretu oraz dedykacja autorska: "Powalone żyto | Na pamiątkę | Karcz | 1960" |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1100 zł |
LOT 83 | ID: 037083 |
PUCHALIK Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Siewca (1985) |
Technika: | pastel, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 57 x 40,5 cm (w świetle passe-partout) 74,5 x 57 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "St. Puchalik 85."
LOT 84 | ID: 037084 |
Tytuł: | Dachy i kopuły |
Technika: | pastel, karton |
Wymiary: | 65,5 x 52 cm 61 x 47 cm (w świetle passe-partout) 84 x 69 cm ( z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "St. Puchalik"
LOT 85 | ID: 037085 |
Tytuł: | Pejzaż miasta o zachodzie słońca (1988) |
Wymiary: | 47 x 52 cm (w świetle passe-partout) 66 x 71 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "St. Puchalik | 88."
LOT 86 | ID: 037086 |
CHOMICZEWSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Przedwiośnie |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 19 x 29 cm (w świetle oprawy) 50 x 57,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "St Chomiczewski"
LOT 87 | ID: 037087 |
WRÓBLEWSKI Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Idylla (1997) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 33,5 x 41,5 cm 49 x 57 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "J.W.97’" Opisany l.d.: "D.W.97’" Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 88 | ID: 037088 |
Tytuł: | Krajobraz z domem (1990) |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 36,5 x 39,5 cm 45,5 x 49 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany na odwrocie: "1990 | JERZY WRÓBLEWSKI"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 89 | ID: 037089 |
ZACHAREWICZ Witold BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż z Lanckorony - kościół Narodzin św. Jana Chrzciciela |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 35 x 26,5 cm 45 x 36,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Zachar" Na odwrocie metka z opisem obrazu. Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 90 | ID: 037090 |
WÓJCIK Henryk BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Na spacerze (1982) |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 50 x 57,5 cm 62 x 70 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "HEN. WÓJCIK 82" |
Cena wywoławcza: | 1800 zł |
Cena uzyskana: | 1900 zł |
LOT 91 | ID: 037091 |
WIECZOREK Edward BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż z miasteczkiem |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 51,5 x 69,5 cm 65 x 83 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Ed Wieczorek" Dedykacja autorska l.d.: "Marysi w dniu Imienin" |
Cena wywoławcza: | 1600 zł |
Cena uzyskana: | 1600 zł |
LOT 92 | ID: 037092 |
KUTERMAK-MADEJ Ewa BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaże abstrakcyjne - zestaw trzech prac (1981-1986) |
Technika: | technika mieszana, papier |
Uwagi: | 1. "Dywan pól" (1980) Technika: gwasz, tusz, pastel, technika mieszana, papier Wymiary: 10,5 x 24 cm Wymiary z passe-partout: 29,5 x 24 cm Sygnowany l.d.: "E. Kutermak" Opisany na odwrocie. 2. "Olimp" (1981) Technika: pastel, technika mieszana, papier Wymiary: 13,5 x 14 cm Wymiary z passe-partout: 29,5 x 24 cm Sygnowany p.d.: "E.K." Opisany na odwrocie. 3. "Ruiny" (1986) Technika: gwasz, ołówek, technika mieszana, papier Wymiary: 11 x 19 cm Wymiary z passe-partout: 23 x 32,5 cm Sygnowany p.d.: "E.K." Opisany na odwrocie. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 93 | ID: 037093 |
WIŚNIEWSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Bez tytułu I |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 74,5 x 59,5 cm |
Uwagi: | PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna. - kolekcja rodziny artysty. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 94 | ID: 037094 |
Tytuł: | Bez tytułu II |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 90 x 90 cm |
LOT 95 | ID: 037095 |
LUBASZKA Tomasz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Ostre formy (1998) |
Technika: | technika własna, papier |
Wymiary: | 35 x 50 cm 61 x 71 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.śr..: "T. LUBASZKA’98" Opisany na odwrocie: "TOMASZ | LUBASZKA | 1998 | OSTRE FORMY | (PAPIER III)" Widoczne sfalowanie papieru. PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 96 | ID: 037096 |
LUBASZKA Tomasz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Mój totem (1994-1995) z cyklu "Rysunki - totemy" |
Technika: | technika własna, ołówek, papier |
Wymiary: | 54,5 x 42 cm 70,5 x 50,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "T. LUBASZKA’94" Opisany na odwrocie: "TOMASZ | LUBASZKA | 1995 | MÓJ TOTEM | Z CYKLU | RYSUNKI-TOTEMY." PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 97 | ID: 037097 |
BORTNIK-MORAJDA Bogusława BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Ismena oswaja zwierzątko (1988) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 152 x 142,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "BBortnik 88" Opisany na odwrocie: "ISMENA OSWAJA ZWIERZĄTKO 1988 | 160 x 145"; "BOGUSŁAWA BORTNIK" PRACA NIEDOSTĘPNA |
LOT 98 | ID: 037098 |
FRĄCKIEWICZ Jacek BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Czarny kot (2005) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 25,2 x 22 cm 36,3 x 33,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.śr.: "FRĄCKIEWICZ" Datowany śr.g.: "2005" Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 99 | ID: 037099 |
KUSKOWSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pies (1983) |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 26,5 x 26,5 cm 36 x 36 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "St. Kuskowski 83" Opisany na odwrocie: "St. Kuskowski 1983 | »PIES«" Na odwrocie dedykacja autorska. Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
LOT 100 | ID: 037100 |
KACPRZAK H. BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Rozlewisko (1997) |
Technika: | akwarela, gwasz, papier |
Wymiary: | 20 x 34,8 c 35 x 49,7 cm (z passe-partout) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: "H. Kacprzak 97"
PRACA NIEDOSTĘPNA |
O aukcji
Krakowski Dom Aukcyjny® pragnie zaprosić koneserów sztuki do zapoznania się z katalogiem XXXVII Aukcji Dzieł Sztuki, która ma charakter wyprzedażowy.
XXXVII Aukcja Dzieł Sztuki - atrakcyjne ceny wywoławcze oraz brak ukrytych cen rezerwowych.
W ofercie aukcyjnej znalazło się 100 prac reprezentujących zróżnicowane kierunki w sztuce XX i XXI wieku. Ze względu na charakter aukcji Krakowski Dom Aukcyjny® przygotował ofertę wyróżniającą się niskimi cenami wywoławczymi - XXXVII Aukcja Dzieł Sztuki to wyjątkowa okazja zarówno dla doświadczonych kolekcjonerów, jak i tych początkujących, którzy rozpoczynają budowanie zbiorów.
Przebieg aukcji
XXXVII Aukcja Dzieł Sztuki - Aukcja Outletowa odbędzie się z udziałem publiczności, 16 kwietnia 2024 roku o godzinie 18.30 w siedzibie Krakowskiego Domu Aukcyjnego - ul. Starowiślna 14, Kraków. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 18.00.
W licytacji można również wziąć udział składając zlecenie z limitem, zlecenie telefoniczne oraz licytować internetowo live na bid.kda.pl
W razie pytań dotyczących udziału w aukcji zapraszamy do kontaktu.
Wszystkie obiekty z katalogu można zobaczyć w galerii Krakowskiego Domu Aukcyjnego [ul. Starowiślna 14 - Kraków] od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00.
Jeśli życzą sobie Państwo więcej zdjęć obiektów, zapraszamy do kontaktu.
Istnieje możliwość odbioru wylicytowanych prac w Warszawie.
licytacja live na onebid.pl
katalog i licytacja live na portalu