HAJDUKIEWICZ Mateusz Ludwik
Mateusz Ludwik Hajdukiewicz - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Mateusza Ludwika Hajdukiewicza. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Mateusza Ludwika Hajdukiewicza na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Dziecięcy strach |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 49,5 x 69 cm 57,5 x 78 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "HAJDUKIEWICZ.L." W górnych narożnikach widocznie niewielkie uszkodzenia malatury. Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
Tytuł: | Czytający talmudyści |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 50 x 70 cm 61 x 81 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany śr.d.: "Hajdukiewicz" Na odwrocie fragment metki z opisem obrazu. Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl [KONTAKT w sprawie obrazu] |
MATEUSZ LUDWIK HAJDUKIEWICZ
Mateusz Ludwik Hajdukiewicz urodził się 1886 roku w Krakowie, zmarł w 1946 roku w Oleśnicy. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie kształcił się m.in. u Jacka Malczewskiego i Teodora Axentowicza. W 1920 roku ukończył studia.
Malarstwo Mateusza Ludwika Hajdukiewicza
Mateusz Hajdukiewicz tworzył przeważnie w technice olejnej i malował portrety oraz martwe natury, w których dużą rolę odgrywały kompozycje kwiatowe. W dorobku artysty można także znaleźć obrazy wykonane akwarelą oraz pastelem.
Artysta zajmował się również malarstwem monumentalnym. Stworzył m.in. polichromie dla kościoła pw. Świętej Rodziny w Trześni.
Przyjmujemy obrazy Mateusza Ludwika Hajdukiewicza na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Mateusza Ludwika Hajdukiewicza.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Mateusza Ludwika Hajdukiewicza, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Mateusza Ludwika Hajdukiewicza w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].