Krakowski Dom Aukcyjny®40. Aukcja Dzieł Sztuki
WYCZÓŁKOWSKI Leon
LOT 18 | ID: 040018 |
WYCZÓŁKOWSKI Leon BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Kościół św. Wojciecha w Lublinie |
| Technika: | akwarela, pastel, papier naklejony na tekturę |
| Wymiary: | 29 x 41,5 cm 25 x 38 cm (w świetle passe-partout) 58 x 71 cm (z oprawą) |
| Sygnowany ołówkiem p.d.: "LWyczół" Na odwrocie metka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z wystawy "Leon Wyczółkowski (1852-1936). Wystawa pośmiertna" zorganizowanej w czerwcu 1937 roku. Praca (jako "Stara bożnica") została wymieniona na pozycji nr 37 w wykazie dzieł opublikowanym w katalogu "Leon Wyczółkowski (1852-1936). Wystawa pośmiertna", Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, czerwiec 1937, s. 20. | |
| Cena wywoławcza: | 27000 zł |
| Cena uzyskana: | 27000 zł |