50. Aukcja Dzieł Sztuki
Obiekty w katalogu 50. Aukcji Dzieł Sztuki nie posiadają cen rezerwowych.
MALCZEWSKI Jacek
LOT 11 | ID: 050011 |
MALCZEWSKI Jacek BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Zamyślona - portret żony |
| Technika: | olej, płótno naklejone na tekturę |
| Wymiary: | 42,5 x 43 cm 55,5 x 57,5 cm (z oprawą) |
| Sygnowany p.g.: "J Malczewski" PRACA NIEDOSTĘPNA OPIS PRACY: Kobiety dla Jacka Malczewskiego były muzami, inspiracją do tworzenia, kanwą, na której artysta mógł snuć symboliczne opowieści, przekształcając swoje modelki w postacie o znaczeniu alegorycznym. Jednak poza rozbudowanymi dziełami o metaforycznym charakterze artysta malował również portrety oraz zatrzymane na płótnach wycinki codzienności.
Prezentowany obraz przedstawia wizerunek młodej kobiety o upiętych blond włosach, z grzywką, ubraną w błękitną bluzkę ze stójką i bufiastymi rękawami. Malarsko ujęta twarz jest oddana precyzyjnie, natomiast strój modelki oraz zielone, walorowane tło zaznaczone zostało szkicowo, szybkimi pociągnięciami pędzla. | |