I Aukcja Dzieł Sztuki
3 kwietnia 2019 (środa)Hotel Holiday Inn Kraków - Wielopole 4
WYNIKI AUKCJI |
Wystawa przedaukcyjna: Krakowski Dom Aukcyjny ul. Starowiślna 14
DOMINIK Tadeusz
LOT 50 | ID: KDA001 |
DOMINIK Tadeusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Bez tytułu (lata 90.) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 81 x 100 cm 85 x 103,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | sygnowany p.d.: "Dominik" opis pracy: Za inspirację do swoich obrazów abstrakcyjnych Tadeusz Dominik zawsze przyjmował przyrodę, którą upraszczał w wyobraźni. W ten sposób tworząc swoją wizję natury przetransportowanej na język odrealnionych plam barwnych. W jego sztuce widoczne są tradycje polskiego koloryzmu, które artysta łączył z abstrakcją liryczną. Wpatrując się w prezentowany obraz „Bez tytułu” można dostrzec nachodzące na siebie korony drzew liściastych. Zostały one przedstawione poprzez organiczne, miękkie kształty o kontrastowej kolorystyce, zakomponowane w rytmicznym układzie i malowane energicznymi, widocznymi pociągnięciami pędzla, wprowadzającymi wrażenie wirującego ruchu. |
Cena wywoławcza: | 27000 zł |
Cena uzyskana: | 27000 zł |