DUDEK-DÜRER Andrzej

Andrzej Dudek-Dürer - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Andrzeja Dudek-Dürera. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Andrzeja Dudek-Dürera na aukcję [kontakt]

DUDEK-DÜRER Andrzej
DUDEK-DÜRER AndrzejDUDEK-DÜRER Andrzej
Tytuł:Five Fluxus Bricks II (2002)
Technika:technika mieszana (inkografia), papier
Wymiary:21 x 29,7 cm
23,5 x 32 cm ( z oprawą)
Uwagi:
Sygnowany, datowany, numerowany p.d.: "Imp. AD 9/10/02"
Opisany l.d.: "Five Fluxus Bricks II", śr. d.: "tech. mieszana"

PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna,
- dar od artysty.

Praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
zapytaj o cenę

ANDRZEJ DUDEK-DÜRER

Andrzej Dudek-Dürer urodził się w 1953 roku we Wrocławiu. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Jest performerem, artystą sztuki mediów, fotografem, kompozytorem i muzykiem. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Fundamentem jego działań jest zainteresowanie kulturą Dalekiego Wschodu, przede wszystkim hinduizmem. Wierzy w reinkarnację, uważa, że jest wcieleniem Albrechta Dürera. Jest artystą radykalnym, stawia znak równości pomiędzy sztuką i życiem.

W 1969 roku artysta odkrył, iż jest wcieleniem wielkiego renesansowego artysty Albrechta Dürera. Połączył więc swoje nazwisko z nazwiskiem malarza i począł się z nim utożsamiać, zarówno pod względem fizjonomicznym (broda), jak i artystycznym. Andrzej Dudek-Dürer zaczerpnął od mistrza tematykę prac, motywy ikonograficzne oraz wątki biograficzne. Najsilniej artysta przepracował dürerowską ideę autoportretu. Co ciekawe, Dudek-Dürer wykorzystuje nawet sygnaturę Albrechta Dürera. Od tego samego roku artysta realizuje life performance Sztuka ButówSztuka SpodniSztuka Andrzeja Dudek-Dürera (żywa rzeźba) w miejscach, w których się pojawia. Artysta od wielu lat nieprzerwanie nosi jedne spodnie i buty, fotografując się w nich w różnym otoczeniu. Uważa on bowiem samego siebie za figurę, element sztuki.

Do roku 1978 Andrzej Dudek-Dürer żył w izolacji. W 1979 roku rozpoczął realizację projektów SZTUKI PODRÓŻY na terenie Polski, następnie Europy Zachodniej, Meksyku, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Singapuru, Korei Południowej, Japonii, prezentując performance, wystawy, instalacje, video, a także prowadząc wykłady i warsztaty. Jest inicjatorem i koordynatorem Międzynarodowych Projektów Metafizyczno-Telepatycznych.

Od lat 90-tych Andrzej Dudek-Dürer należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Twórczość Andrzeja Dudek-Dürera

Andrzej Dudek-Dürer zajmuje się fotografią, performancem, muzyką, instalacją, video, grafiką, malarstwem, rzeźbą, environment, budową instrumentów metafizycznych, działalnością metafizyczno-telepatyczną, antypoezją oraz innymi formami wypowiedzi.

Prace i działania Andrzeja Dudek-Dürera odwołują się do systemów filozoficznych, religijnych i szamańskich. Artysta bada możliwości przekładania trójwymiarowego świata na płaszczyznę, wykorzystując zazwyczaj techniki graficzne oraz fotografię. Ta druga ma w życiu i twórczości performera szczególne znaczenie. Praktyka fotografii łączy się z problemem przetwarzania rzeczywistości i zwielokrotniania wizerunków, co pozwoliło artyście na manipulację obrazem i podważenie kwestii realności. Dudek-Dürer przez fotografię i kolaż wyraża również swoje emocje, odwołując się nawet do tematyki religijnej (artysta jako Ukrzyżowany).

Wyróżnienia i wystawy Andrzeja Dudek-Dürera

Artysta otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury (2002) oraz stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011). Jest laureatem Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za nieocenione zasługi dla Kultury Polskiej (2014) oraz Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury (2014).

Andrzej Dudek-Dürer jest artystą rozpoznawalnym na całym świecie. Prezentował swoje prace i działania artystyczne na wielu wystawach, festiwalach i sympozjach w kraju i zagranicą. Dokumentacje tych wydarzeń znajdują się m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Centro de Arte Actual w Barcelonie, Stedlijk Museum w Amsterdamie, Museum of Modern Art w Nowym Yorku, Tate Gallery w Londynie, City Art Institute Library w Sydney, The School of the Art Institute of Chicago.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Andrzeja Dudek-Dürera na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Andrzeja Dudek-Dürera.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Andrzeja Dudek-Dürera, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Andrzeja Dudek-Dürera w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac

NIEDOSTĘPNE PRACE ANDRZEJA DUDKA-DÜRERA

x
«
»