KERN Andrzej

Andrzej Kern - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Andrzeja Kerna. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Andrzeja Kerna na aukcję [kontakt]

KERN Andrzej
KERN AndrzejKERN AndrzejKERN Andrzej
Tytuł:Plac Zamkowy w Warszawie (1988)
Technika:olej, płótno
Wymiary:38,5 x 46 cm
50 x 58 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "A KERN"

W przypadku tej pozycji nie będzie doliczana opłata aukcyjna.
Sprzedane:XXI Aukcja Dzieł Sztuki (15 XII 2022)
Cena wywoławcza:100 zł
Cena uzyskana:800 zł

ANDRZEJ KERN

Andrzej Kern urodził się w 1953 roku. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1981-1986. W 1986 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stefana Gierowskiego, aneks z tkaniny unikatowej w pracowni prof. Wojciecha Sadleya. W 1987 roku artysta otrzymał stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki. Liczne podróże zarówno krajowe, jak i zagraniczne stały się inspiracją dla jego twórczości i pracy dydaktycznej. Od 1992 roku Andrzej Kern jest nauczycielem w Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki”, prowadząc Pracownię Malarstwa i Rysunku.

Malarstwo Andrzeja Kerna

Artysta uprawia malarstwo sztalugowe, a obrazy jego autorstwa stanowią rodzaj malarskiego reportażu. W twórczości Andrzeja Kerna powraca tematyka warszawska, będącą impresją na temat miasta. Obrazy tego twórcy są wrażeniowe w swoim charakterze i posiadają silnie oddany charakter ukazywanego miejsca.

Andrzej Kern - kolekcje

Prace Andrzeja Kerna znajdują się w kolekcjach krajowych i zagranicznych, m.in. w Szwecji, Anglii, Niemczech, USA, Holandii.