VOLKOV Efim

Efim Volkov - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Efima Volkova. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Efima Volkova na aukcję [kontakt]

VOLKOV Efim
VOLKOV EfimVOLKOV EfimVOLKOV Efim
Tytuł:Spacer polną drogą
Technika:olej, deska fazowana
Wymiary:22 x 15,5 cm
Uwagi:Sygnowany l.d.: "E Волков"
Na odwrocie stempel Lefranc & Bourgeois.

EFIM VOLKOV

Efim Efimovich Volkov (Ефим Ефимович Волков) urodził się w 1844 roku Petersburgu, zmarł tamże w roku 1920. Był znanym i cenionym rosyjskim malarzem-pejzażystą.
Naukę rysunku i malarstwa rozpoczął w 1866 roku, pobierając lekcje w Towarzystwie Zachęty Artystów, później doskonalił warsztat studiując w Cesarskiej Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. Już wtedy zauważono jego talent i ceniono pejzażowe kompozycje malarza.

Malarstwo Efima Volkova

Efim Volkov dużo wystawiał, najczęściej na ekspozycjach grupy artystycznej Pieriedwiżników (Towarzystwa Objazdowych Wystaw Artystycznych; ros. Передвижники), do której należał. Jego malarstwo wpisywało się w charakter grupy, artysta tworzył w nurcie realizmu, najczęściej skupiając się na tematyce pejzażowej, nierzadko ożywianej sztafażem. Efim Volkov chętnie malował również sceny rodzajowe, głównie podejmujące motywy z życia wsi i ludu, tworzył także krajobrazy marynistyczne. Rzadko wykonywał portrety.

Artysta prezentował swoje prace również na wystawach Towarzystwie Zachęty Artystów (później Cesarskiego Towarzystwie Zachęty Sztuki), zbierając często pochwały krytyków oraz zdobywając nagrody.

Dzieła Efima Volkova są częścią wielu kolekcji prywatnych, znajdują się również m.in. w zbiorach Galerii Tretiakowskiej w Moskwie.

Przyjmujemy obrazy Efima Volkova na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Efima Volkova.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Efima Volkova, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Krzysztofa Heksla w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].