BUJAŃSKI Eugeniusz
Eugeniusz Bujański - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Eugeniusza Bujańskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Hucułka - portret Czukutychy |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 62 x 47 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "E. Bujański" Opisany na odwrocie: "E. Bujański" |
Tytuł: | Hucuł z fajką |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 57 x 43 cm 63,5 x 49 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany na odwrocie: "E. Bujański" |
Sprzedane: | 40. Aukcja Dzieł Sztuki (15 X 2024) |
Cena wywoławcza: | 2800 zł |
Cena uzyskana: | 2800 zł |
EUGENIUSZ BUJAŃSKI
Eugeniusz Bujański urodził się w 1921 roku, zmarł w 1991 roku w Krakowie. Był artystą związanym z Krakowem, synem Eugeniusza Bujańskiego, dyrektora Teatru Słowackiego oraz Opery i Operetki w Krakowie.
Eugeniusz Bujański w latach 1945-1950 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, był m.in. uczniem Wojciecha Weissa, Zbigniewa Pronaszki i Karola Frycza. Malował w nurcie realizmu. Większość jego dorobku artystycznego uległa zniszczeniu lub rozproszeniu po śmierci artysty.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Eugeniusza Bujańskiego, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Eugeniusza Bujańskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].