BUJAŃSKI Eugeniusz

Eugeniusz Bujański - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Eugeniusza Bujańskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

BUJAŃSKI Eugeniusz
BUJAŃSKI EugeniuszBUJAŃSKI EugeniuszBUJAŃSKI Eugeniusz
Tytuł:Hucuł z fajką
Technika:olej, tektura
Wymiary:57 x 43 cm
63,5 x 49 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany na odwrocie: "E. Bujański"

Sprzedane:40. Aukcja Dzieł Sztuki (15 X 2024)
Cena wywoławcza:2800 zł
Cena uzyskana:2800 zł

EUGENIUSZ BUJAŃSKI

Eugeniusz Bujański urodził się w 1921 roku, zmarł w 1991 roku w Krakowie. Był artystą związanym z Krakowem, synem Eugeniusza Bujańskiego, dyrektora Teatru Słowackiego oraz Opery i Operetki w Krakowie.

Eugeniusz Bujański w latach 1945-1950 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, był m.in. uczniem Wojciecha Weissa, Zbigniewa Pronaszki i Karola Frycza. Malował w nurcie realizmu. Większość jego dorobku artystycznego uległa zniszczeniu lub rozproszeniu po śmierci artysty.Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Eugeniusza Bujańskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Eugeniusza Bujańskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].