GORGOŃ Eugeniusz

Eugeniusz Gorgoń - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Eugeniusza Gorgonia. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Eugeniusza Gorgonia na aukcję [kontakt]

GORGOŃ Eugeniusz
GORGOŃ EugeniuszGORGOŃ Eugeniusz
Tytuł:Na pastwisku
Technika:olej, tektura
Wymiary:23,5 x 35 cm
39,5 x 50 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "E Gorgoń"
Sprzedane:XXXI Aukcja Dzieł Sztuki (20 IX 2023)
Cena wywoławcza:1200 zł
Cena uzyskana:1200 zł

EUGENIUSZ GORGOŃ

Eugeniusz Gorgoń urodził się w 1906 roku, zmarł w 1943 roku. Artysta studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w której w 1935 roku otrzymał dyplom. Malarz był związany z artystycznym środowiskiem Zagłębia Dąbrowskiego. Był członkiem Towarzystwa Artystyczno-Literackiego w Sosnowcu.

Malarstwo Eugeniusza Gorgonia

Artysta w swoim malarstwie podejmował tematykę rodzajową i pejzażową. Malarz posługiwał się intensywną gamą barwną i malował w impastowy sposób za pomocą szybkich i krótkich pociągnięć pędzla.

Przyjmujemy obrazy Eugeniusza Gorgonia na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Eugeniusza Gorgonia.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Eugeniusza Gorgonia, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Eugeniusza Gorgonia w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].