GORSTKIN-WYWIÓRSKI Michał

GORSTKIN-WYWIÓRSKI Michał
GORSTKIN-WYWIÓRSKI MichałGORSTKIN-WYWIÓRSKI MichałGORSTKIN-WYWIÓRSKI Michał
Tytuł:Przedwiośnie
Technika:olej, płótno naklejone na tekturę
Wymiary:20,5 x 30 cm
26 x 35 cm (z oprawą)
Sygnowany p.d.: "M. G. Wywiórski"
Sprzedane:XIII Aukcja Dzieł Sztuki (16 III 2022)
Cena wywoławcza:4000 zł
Cena uzyskana:6000 zł

Michał Gorstkin-Wywiórski urodził się w 1861 roku w Warszawie, zmarł w 1926 roku w Berlinie. Studiował chemię na Uniwersytetach w Rydze i Zurychu. Edukację artystyczną rozpoczął w 1883 na Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Kształcił się także w prywatnej pracowni Józefa Brandta. W 1896 roku przeniósł się do Berlina. Od 1904 roku mieszkał w Poznaniu, skąd wyjeżdżał w częste i dalekie podróże.
Malował rodzajowe sceny z egzotycznych krajów, pejzaże, polowania, pogonie oraz zaprzęgi konne. Brał udział w malowaniu panoram „Przejście przez Berezynę” wraz z Julianem Fałatem i Wojciechem Kossakiem, „Bem w Siedmiogrodzie” Jana Styki oraz „Bitwa pod piramidami” Wojciecha Kossaka. Michał Gorstkin-Wywiórski odpowiedzialny był w nich za opracowanie elementów krajobrazowego tła.

Przyjmujemy obrazy Michała Gorstkina-Wywiórskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Michała Gorstkina-Wywiórskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Michała Gorstkina-Wywiórskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Michała Gorstkina-Wywiórskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].