PIERZYŃSKI Eugeniusz
Tytuł: | Napoleon eskortowany przez lansjerów Księstwa Warszawskiego |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 60 x 90 cm 99 x 70 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "E Pierzyński" |
Sprzedane: | XII Aukcja Dzieł Sztuki (14 XII 2021) |
Cena wywoławcza: | 2000 zł |
Cena uzyskana: | 4400 zł |
EUGENIUSZ PIERZYŃSKI - NOTA BIOGRAFICZNA
Eugeniusz Pierzyński był artystą czynnym w drugiej połowie XX wieku. Zajmował się malarstwem olejnym. Jego twórczość wpisuje się w nurt realistyczny. W swoich pracach artysta najczęściej podejmował tematykę historyczną, batalistyczną oraz rodzajową, przedstawiał sceny z polowań i zaprzęgi konne.