PIERZYŃSKI Eugeniusz

PIERZYŃSKI Eugeniusz
PIERZYŃSKI EugeniuszPIERZYŃSKI EugeniuszPIERZYŃSKI Eugeniusz
Tytuł:Napoleon eskortowany przez lansjerów Księstwa Warszawskiego
Technika:olej, płótno
Wymiary:60 x 90 cm
99 x 70 cm (z oprawą)
Cena wywoławcza:2000 zł
złóż zlecenie

EUGENIUSZ PIERZYŃSKI - NOTA BIOGRAFICZNA

Eugeniusz Pierzyński był artystą czynnym w drugiej połowie XX wieku. Zajmował się malarstwem olejnym. Jego twórczość wpisuje się w nurt realistyczny. W swoich pracach artysta najczęściej podejmował tematykę historyczną, batalistyczną oraz rodzajową, przedstawiał sceny z polowań i zaprzęgi konne.