KOTOWSKI Jan Erazm

Jan Erazm Kotowski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Jana Erazma Kotowskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Jana Erazma Kotowskiego na aukcję [kontakt]

Jan Erazm KOTOWSKI

Jan Erazm Kotowski urodził się w 1885 roku w Opatkowiczkach, zmarł w 1960 roku w Milanówku. Po ukończeniu trzech klas gimnazjum filologicznego w Kielcach odbył w latach 1902–1911 studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u Józefa Unierzyskiego i Leona Wyczółkowskiego. W czasie studiów Jan Erazm Kotowski był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. W 1908 roku otrzymał stypendium, dzięki któremu wyjechał do Paryża i przebywał tam około trzy lata. W drodze powrotnej odwiedził Londyn i Belgię. Po powrocie osiadł w Warszawie.

Jan Erazm Kotowski był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, Związku Polskich Artystów Plastyków oraz grupy Pro Arte, a po II wojnie światowej Grupy Artystów Plastyków Zachęta. Był malarzem popularnym, mającym licznych odbiorców i cieszącym się uznaniem krytyków, zwłaszcza tych związanych z Zachętą.

Malarstwo Jana Erazma Kotowskiego

Jan Erazm Kotowski malował obrazy olejne i tworzył rysunki o tematyce rodzajowej, specjalizując się zwłaszcza w kompozycjach z końmi. Wykonywał również sceny wojskowo-rodzajowe i polowania. Istotną rolę w twórczości Jana Erazma Kotowskiego odgrywał pejzaż, stając się często właściwie głównym, a nierzadko nawet wyłącznym tematem dzieła.

Jan Erazm Kotowski - wystawy i kolekcje

Jan Erazm Kotowski wielokrotnie wystawiał m.in. w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1947 i 1950 jego prace eksponowano w Muzeum Narodowym w Warszawie. Prace Jana Erazma Kotowskiego znajdują się w kolekcjach wielu muzeów, m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Poznaniu i Muzeum Sztuki w Łodzi.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Jana Erazma Kotowskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Jana Erazma Kotowskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Jana Erazma Kotowskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Jana Erazma Kotowskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt

x
«
»