MAZURKIEWICZ Jan

Jan Mazurkiewicz - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Jana Mazurkiewicza. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Jana Mazurkiewicza na aukcję [kontakt]

MAZURKIEWICZ Jan
MAZURKIEWICZ JanMAZURKIEWICZ JanMAZURKIEWICZ Jan
Tytuł:Portret kobiety z pawimi piórami (1930)
Technika:pastel, papier
Wymiary:73 x 56 cm
82,5 x 65 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.śr.: "J.P. MAZURKIEWICZ | 1930"
Widoczny ślad naderwania papieru l.g. oraz l.d.
Sprzedane:XXXV Aukcja Dzieł Sztuki (28 II 2024)
Cena wywoławcza:1500 zł
Cena uzyskana:1600 zł

JAN MAZURKIEWICZ

Jan Paweł Mazurkiewicz urodził się 26 czerwca 1886 roku w Radomyślu, zmarł 19 maja 1978 roku w Sandomierzu. Był polskim malarzem i pedagogiem. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Teodora Axentowicza. Artysta należał do Stowarzyszenia Artystyczno-Literackiego.

J.P. Mazurkiewicz, Zmierzch, źródło: NAC

Jan P. Mazurkiewcz, "Zmierzch, zakład fotograficzny "Rubens", Ilustrowany Kurier Codzienny - Archiwum Ilustracji
[źródło: Narodowe Archiwum Cyfrowe]

Malarstwo Jana Mazurkiewicza

Artysta tworzył pejzaże, portrety, sceny rodzajowe i symboliczne. W malarstwie Jana Mazurkiewicza można wydzielić trzy okresy ze względu na miejsce przebywania artysty: rosyjsko-syberyjski (1914-1921), poznański (1922-1939) i sandomierski (od 1939).

Pod względem formalnym prace artysty cechuje perfekcyjny rysunek, wrażliwość na barwę i rozbudowana symboliczna wymowa. Jan Mazurkiewicz w swoich obrazach silnie odwoływał się młodopolskiej i secesyjnej stylistyki malarskiej.

Jan Mazurkiewicz - kolekcje i wystawy

Prace Jana Mazurkiewicza znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Okręgowego w Sandomierzu i Muzeum Narodowego w Poznaniu, a także w wielu kolekcjach prywatnych.

Obrazy artysty były eksponowane na wystawach, np. w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu i Muzeum Okręgowym w Radomiu.

Przyjmujemy obrazy Jana Mazurkiewicza na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Jana Mazurkiewicza.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Jana Mazurkiewicza, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Jana Mazurkiewicza w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].