ŚWIDERSKI Jan

Jan Świderski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Jana Świderskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Jana Świderskiego na aukcję [kontakt]

ŚWIDERSKI Jan
ŚWIDERSKI JanŚWIDERSKI Jan
Tytuł:Miasteczko
Technika:olej, papier naklejony na tekturę
Wymiary:29, 5 x 42 cm
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Jan Świderski"
ŚWIDERSKI Jan
ŚWIDERSKI JanŚWIDERSKI JanŚWIDERSKI Jan
Tytuł:Zamek w Będzinie
Technika:42,5 x 59,5 cm
54 x 70,5 cm (z oprawą)
Wymiary:olej, płótno
Uwagi:Sygnowany l.d.: "Jan Świderski"
Opisany na odwrocie: "JAN ŚWIDERSKI | KRAKÓW"
Opisany na blejtramie.
Sprzedane:XXXVII Aukcja Dzieł Sztuki (21 V 2024)
Cena wywoławcza:1900 zł
Cena uzyskana:3600 zł

JAN ŚWIDERSKI

Jan Świderski urodził się 1913 roku w Grodźcu, zmarł w 2004 roku w Krakowie. Studiował w w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach: Władysława Jarockiego i Kazimierza Sichulskiego, Fryderyka Pautscha i Stanisława Kamockiego. W 1935 rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego w Poznaniu. Był uczestnikiem kampanii wrześniowej, zaś lata okupacji spędził w obozie jenieckim w Harthohe koło Bonn. Po wojnie powrócił do Krakowa, czynnie działając w lokalnym środowisku artystycznym. Artysta był jednym z współorganizatorów krakowskiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. W 1947 roku został wykładowcą Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, która w 1950 roku połączyła się z Akademią Sztuk Pięknych. W Akademii pracował jako wykładowca aż do 1984 roku.

Malarstwo Jana Świderskiego

Jan Świderski w swoim malarstwie podejmował tematykę związaną z pejzażem, martwą naturą i treściami historycznymi. Artysta wypracował indywidualny styl, który łączył w sobie walory koloryzmu i geometrii nawiązującej do stylistyki Paula Cézanne’a. Twórczość artysty wyrasta z tradycji malarstwa realistycznego, jednak nie była ona obojętna na współczesne zjawiska artystyczne.

Jan Świderski - wyróżnienia, wystawy i zbiory

Artysta był laureatem nagród I i II stopnia Ministra Kultury i Sztuki oraz licznych Grand Prix, nagród wystawienniczych i konkursowych zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Jan Świderski uczestniczył w ponad 170 wystawach i plenerach. Prace artysty znajdują się w kolekcji Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Jana Świderskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Jana Świderskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Jana Świderskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Jana Świderskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac
x
«
»