JAŚNIKOWSKI Jarosław

JAŚNIKOWSKI Jarosław
JAŚNIKOWSKI JarosławJAŚNIKOWSKI JarosławJAŚNIKOWSKI Jarosław

JAŚNIKOWSKI Jarosław BIOGRAFIA

Tytuł:Pielgrzym (2005)
Technika:olej, płótno
Wymiary:60 x 50 cm
64 x 54 cm (wymiary z oprawą)
Sprzedane:X Aukcja Dzieł Sztuki (29 VI 2021)
Cena wywoławcza:19000 zł
Cena uzyskana:33000 zł
JAŚNIKOWSKI Jarosław

Tytuł:Podróż w upalny dzień (2005)
Technika:olej, płótno
Wymiary:90 x 80 cm
101 x 90,5 cm (wymiary z oprawą)
Sprzedane:VIII Aukcja Dzieł Sztuki (14 IV 2021)
Cena wywoławcza:27000 zł
Cena uzyskana:39500 zł

JAROSŁAW JAŚNIKOWSKI - NOTA BIOGRAFICZNA

Jarosław Jaśnikowski urodził się w 1976 roku w Legnicy. Malować zaczął w 1991 roku, kiedy to uczęszczał na zajęcia do pracowni legnickiej artystki Mirosławy Lickiewicz. Już wówczas inspirował się sztuką Science-Fiction. W 1998 roku rozpoczął naukę w Studium Sztuk Plastycznych w Głogowie, które ukończył w 2001 roku dyplomem z malarstwa u Telemacha Pilitsidisa.

W utrzymanej w klimacie fantasy i Science-Fiction sztuce Jarosława Jaśnikowskiego wyczuwalna jest fascynacja artysty surrealizmem, snem oraz psychologią, można w niej także zaobserwować inspiracje twórczością Salvadora Dali, Wojciecha Siudmaka i Rafała Olbińskiego.
W swoich obrazach Jarosław Jaśnikowski przedstawia wyimaginowane światy skomponowane na nowo przez malarza ze znanych widzowi z rzeczywistości elementów, tutaj jednak połączonych w sposób nieznany, nielogiczny, a przez to wywierający na odbiorcy ogromne wrażenie. Płótna artysty pełne są steampunkowych maszyn, postapokaliptycznej architektury, hybrydalnych stworzeń i kobiecych aktów.

Artysta brał udział w licznych wystawach zbiorowych. Na swoim koncie ma także wiele wystaw indywidualnych, m.in. w Legnicy (1995, 2000, 2002, 2013, 2015, 2016, 2017), we Wrocławiu (2007), w Katowicach (2008, 2010, 2011), Warszawie (2009), Krakowie (2014), Gdańsku (2014) czy Toruniu (2017).