SĘKOWSKI Józef

Józef Sękowski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Józefa Sękowskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Józefa Sękowskiego na aukcję [kontakt]

SĘKOWSKI Józef
SĘKOWSKI JózefSĘKOWSKI JózefSĘKOWSKI Józef
Tytuł:Tors
Technika:brąz, metal
Wymiary:40 x 18 x 11 cm (z podstawą)
Uwagi:Sygnowana i datowana na prawym udzie postaci: "J.SĘKOWSKI | 2017”
Opisana na dolnym ramieniu krzyża: "…ZET | SĘKOWSKI | 201"
Na froncie dolnego ramienia krzyża dwa odciski sygnatury "J.SĘKOWSKI" oraz odcisk "UNIKAT"

JÓZEF SĘKOWSKI

Józef Sękowski urodził się w 1939 roku w Wesołej. W latach 1960–1966 kształcił się na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obronił w 1966 roku w pracowni Wandy Ślędzińskiej. Od 1968 roku artysta pracował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1995 roku Józef Sękowski otrzymał tytuł profesora zwyczajnego. W latach 1978–2002 z regulaminowymi przerwami pełnił funkcję dziekana Wydziału Rzeźby, z kolei w latach 2002– 2005 pełnił funkcję prorektora.

Twórczość Józefa Sękowskiego

Józef Sękowski zajmuje się rzeźbą kameralną, monumentalną i pomnikowową. Rzeźbiarz stale eksperymentuje z materiałami i technikami. Prace Józefa Sękowskiego cechuje odnoszenie się do antropomorficznych form, które następnie ulegają przetworzeniu. Rzeźby tego artysty operują formami płynnymi i zgeometryzowanymi. Rzeźby wykonane w metalu dzięki "miękkiej" w wyrazie formie, mają subtelny i liryczny wydźwięk.

Józef Sękowski - wystawy i wyróżnienia

Artysta brał udział w międzynarodowych sympozjach rzeźby we Francji i Włoszech.

Józef Sękowski był wyróżniany i nagradzany w wielu konkursach.

Przyjmujemy rzeźby Józefa Sękowskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Józefa Sękowskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Józefa Sękowskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię rzeźb Józefa Sękowskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE RZEŹBY JÓZEFA SĘKOWSKIEGO