PUCHAŁA Kazimierz
Kazimierz Puchała - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Kazimierza Puchały. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania obrazów na aukcję [kontakt]
| Tytuł: | Pejzaż z Polanicy (1962) |
| Technika: | olej, tektura |
| Wymiary: | 22,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout) 37 x 45 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i opisany l.d.: "KPuchała 25 6 62 Polanica"
PRACA NIEDOSTĘPNA | |
KAZIMIERZ PUCHAŁA
Kazimierz Puchała urodził się w 1895 roku, zmarł w roku 1986. Był malarzem związanym z Krakowem. Uczył się w Szkole Rysunków, Malowania i Modelowania prowadzonej przez Tadeusza Błotnickiego, a następnie studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Stanisława Dębickiego, Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Stanisława Kamockiego. Swoje wykształcenie artystyczne uzupełniał podczas pobytu w Wenecji i we Florencji.
Malarstwo Kazimierza Puchały
Kazimierz Puchała zajmował się malarstwem sztalugowym, a także monumentalnym - tworzył polichromie i projekty witraży do budowli sakralnych m. in. do kościoła Przemienienia Pańskiego w Jabłonce Orawskiej oraz kościoła św. Mikołaja w Żarnowie. W malarstwie sztalugowym Kazimierz Puchała najczęściej sięgał po tematykę pejzażową. Tworzył prace niewielkiego formatu.
Kazimierz Puchała - wystawy i kolekcje
Kazimierz Puchała brał czynny udział w wielu wystawach krajowych – swoje prace eksponował m. in. w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, we Lwowie oraz w Poznaniu. Jego obrazy przechowywane są w polskich kolekcjach prywatnych.

Przyjmujemy obrazy Kazimierza Puchały na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Kazimierza Puchały.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Kazimierza Puchały, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Kazimierza Puchały w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].