PUCHAŁA Kazimierz

Kazimierz Puchała - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Kazimierza Puchały. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania obrazów na aukcję [kontakt]

PUCHAŁA Kazimierz
PUCHAŁA KazimierzPUCHAŁA KazimierzPUCHAŁA Kazimierz
Tytuł:Pejzaż z Polanicy (1962)
Technika:olej, tektura
Wymiary:22,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
37 x 45 cm (z oprawą)
Sygnowany i opisany l.d.: "KPuchała 25 6 62 Polanica"

KAZIMIERZ PUCHAŁA

Kazimierz Puchała urodził się w 1895 roku, zmarł w roku 1986. Był malarzem związanym z Krakowem. Uczył się w Szkole Rysunków, Malowania i Modelowania prowadzonej przez Tadeusza Błotnickiego, a następnie studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Stanisława Dębickiego, Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Stanisława Kamockiego. Swoje wykształcenie artystyczne uzupełniał podczas pobytu w Wenecji i we Florencji.

Malarstwo Kazimierza Puchały

Kazimierz Puchała zajmował się malarstwem sztalugowym, a także monumentalnym - tworzył polichromie i projekty witraży do budowli sakralnych m. in. do kościoła Przemienienia Pańskiego w Jabłonce Orawskiej oraz kościoła św. Mikołaja w Żarnowie. W malarstwie sztalugowym Kazimierz Puchała najczęściej sięgał po tematykę pejzażową. Tworzył prace niewielkiego formatu

Kazimierz Puchała - wystawy i kolekcje

Kazimierz Puchała brał czynny udział w wielu wystawach krajowych – swoje prace eksponował m. in. w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, we Lwowie oraz w Poznaniu. Jego obrazy przechowywane są w polskich kolekcjach prywatnych.

Przyjmujemy obrazy Kazimierza Puchały na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Kazimierza Puchały.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Kazimierza Puchały, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Kazimierza Puchały w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY KAZIMIERZA PUCHAŁY