Manufaktura (XIX/XX w.)
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z giloszowaniem |
Technika: | złoto (?), metal |
Wymiary: | 40 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z wychwytem cylindrowym, kamiennymi łożyskami oraz naciągiem kluczykowym koperta: numer 6509, giloszowana dekiel wewnętrzny: numer 6509 tarcza: metalowa, giloszowana wskazówki: oryginalne szkło: akrylowe Do zegarka dołączony kluczyk. ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
Tytuł: | Zespół srebrnych zegarków kieszonkowych |
Technika: | srebro, emalia, metal |
Wymiary: | według opisów obiektów w uwagach |
Uwagi: | 1. Srebrny zegarek kieszonkowy Longines |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z dewizką |
Technika: | złoto, emalia |
Wymiary: | 26 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z wychwytem cylindrowym i kamiennymi łożyskami (niesprawny) koperta: kryta, numer 142189, złoto 14k, wykończona emalią dekiel wewnętrzny: numer 142189, złoto 14k tarcza: emaliowana wskazówki: oryginalne szkło: mineralne Zegarek z dewizką. Stan zachowania: mechanizm niesprawny - wymaga serwisu; widoczne niewielkie ubytki emalii ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z motywem kwiatowym |
Technika: | złoto, metal, emalia |
Wymiary: | 28 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z wychwytem cylindrowym, z kamiennymi łożyskami koperta: odkryta, numer: 74316, złoto 14k dekiel zewnętrzny: giloszowany, z motywem kwiatowym wypełnionym emalią dekiel wewnętrzny: numer 74316, metal tarcza: emaliowana wskazówki: ludwikowskie, oryginalne szkło: mineralne Stan zachowania: mechanizm w stanie dobrym; widoczne ubytki emalii; tarcza z pęknięciem ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy |
Technika: | 48 mm (średnica) |
Wymiary: | złoto, emalia |
Uwagi: |
mechanizm: z kamiennymi łożyskami, wychwytem szwajcarskim koperta: odkryta, złoto 18k tarcza: emaliowana, z sekundnikiem wskazówki: ludwikowskie, oryginalne szkło: mineralne ZEGAREK NIEDOSTĘPNY |