KITZ Marcin

Marcin Kitz - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Marcina Kitza. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Marcina Kitza na aukcję [kontakt]

MARCIN KITZ

Marcin Kitz urodził się w 1891, zmarł w 1943 roku. Studiował na politechnice lwowskiej, zaś edukację artystyczną rozpoczął pod kierunkiem Stanisława Kaczora Batowskiego i Stanisława Rejchana. Po zakończeniu I wojny światowej wstąpił na krakowską Akademię Sztuk Pięknych, gdzie kształcił się u Ignacego Pieńkowskiego. Edukację uzupełniał w Szkole Malarstwa i Rysunku im. Ludwiki Mehofferowej, a następnie także za granicą: w Berlinie, Monachium i Wiedniu. W 1943 roku został aresztowany i zamordowany w trakcie niemieckiej okupacji Lwowa.

Malarstwo Marcina Kitza

Artysta uprawiał malarstwo oraz grafikę. Malował pejzaże, widoki miejskie, martwe natury oraz portrety. Tworzył przede wszystkim w technice olejnej, ale posługiwał się także akwarelą i pastelami.

Malarstwo Marcina Kitza wpisuje się w nurt postimpresjonizmu. Artysta wiele uwagi poświęcał zagadnieniom koloru i światła, co uwidacznia się w obecnych w jego pracach interesujących rozwiązaniach luministycznych.

Marcin Kitz - wystawy

Obrazy Marcina Kitza były prezentowane m.in. w lwowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych (1923-1925, 1927-1934, 1936-1939), warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych i Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1940 roku malarz brał udział w wystawie artystów lwowskich w Moskwie, Kijowie i Charkowie.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Marcina Kitza na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Marcina Kitza.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Marcina Kitza, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Marcina Kitza w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt

x
«
»