GIŻBERT-STUDNICKA Maria

Maria Giżbert-Studnicka - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Marii Giżbert-Studnickiej. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Marii Giżbert-Studnickiej na aukcję [kontakt]

GIŻBERT-STUDNICKA Maria
GIŻBERT-STUDNICKA MariaGIŻBERT-STUDNICKA Maria
Tytuł:Martwa natura z maską
Technika:olej, sklejka
Wymiary:44,5 x 61,3 cm
59 x 76 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Giżbert"

MARIA GIŻBERT-STUDNICKA

Maria Giżbert-Studnicka urodziła się w 1868 roku w Niwkach koło Tarnowa, zmarła w 1955 roku w Krakowie. Edukację artystyczną pobierała w Krakowie na Kursach dla kobiet Adriana Branieckiego. Następnie w latach 1895-1900 kontynuowała naukę w Paryżu w Académie Colarossi. Dodatkowo uczęszczała na wykłady z zakresu historii sztuki na Sorbonie. W tym okresie odbyła wiele podróży m.in. do Włoch. W 1901 roku artystka zamieszkała w Krakowie, zaś w 1914 roku przeprowadziła się do Lwowa. W 1934 roku malarka na stałe powróciła do Krakowa.

Malarstwo Marii Giżbert-Studnickiej

Malarstwo Marii Giżbert-Studnickiej jest powszechnie kojarzone z impresjonistycznie malowanymi pejzażami i bukietami kwiatów. Malarka tworzyła także kompozycje figuralne, które czerpały ze sztuki Młodej Polski. Artystka zajmowała się również malarstwem ściennym i projektowaniem witraży.

Obrazy Marii Giżbert-Studnickiej cechuje subtelna wielobarwność, która wpływa na wyjątkową nastrojowość kompozycji.

Maria Giżbert-Studnicka - kolekcje

Obrazy autorstwa Marii Giżbert-Studnickiej znajdują się w zbiorach wielu muzeów m.in.: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Warszawie i Muzeum Narodowym w Krakowie.

Przyjmujemy obrazy Marii Giżbert-Studnickiej na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Marii Giżbert-Studnickiej.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Marii Giżbert-Studnickiej, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Marii Giżbert-Studnickiej w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY MARII GIŻBERT-STUDNICKIEJ