AMBROZIAK Piotr

Piotr Ambroziak - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Piotra Ambroziaka. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Piotra Ambroziaka na aukcję [kontakt]

AMBROZIAK Piotr
AMBROZIAK PiotrAMBROZIAK Piotr
Tytuł:Jak Rysiek szukał żony (2012)
Technika:akryl, płótno
Wymiary:114 x 140 cm
Uwagi:Sygnowany i opisany na odwrocie: "PIOTR | AMBROZIAK | 2012"; "JAK | RYSIEK | SZUKAŁ | ŻONY"

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]

PIOTR AMBROZIAK

Piotr Ambroziak urodził się w 1971 roku. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie w 1996 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni drzeworytu prof. Andrzeja Bartczaka (aneks z fotografii u prof. Ireneusza Pierzgalskiego). Artysta należy do licznych stowarzyszeń jak "Kultura Aktywna", "Młodzi Sztuką", "Otwarta Wystawa". W 1995 roku artysta otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki.

Twórczość Piotra Ambroziaka

Piotr Ambroziak jest twórcą licznych ekspresyjnych obrazów i obiektów tzw. "miejskiego szamanizmu". Jego sztuka jest pełna różnorodnych emocji i gestów, które składają się na unikalną ekspresyjną w swoim wyrazie formę. Artysta tworzy również obiekty artystyczne.

Prace Piotra Ambroziaka są inspirowane m.in. przestrzenią miejską. W twórczości artysty są dostrzegalne odniesienia do zagadnień z zakresu kultury, historii i religii, zawsze jednak są one ukazywane przez pryzmat współczesności. Twórca chętnie odwołuje się do przedstawień archetypicznych, które mu pozwalają nadać swoim pracom złożone treści. Świat przedstawiony w malarstwie tego twórcy jest osadzony na granicy pomiędzy realnością i fantazją.

Swoje obrazy artysta tworzy za pomocą grubych warstw farby, często z dodatkowym użyciem sprayu. Malarstwo Piotra Ambroziaka jest w swojej formie niezwykle ekspresyjne. Artysta operuje upraszczaniem i deformacją form, jednak wciąż pozostając blisko figuratywności.

Piotr Ambroziak - wystawy

Artysta brał udział w szeregu wystaw, zarówno zbiorowych i indywidualnych. Piotr Ambroziak prezentował swoje prace m.in. w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Wiedniu i Birmingham.

Przyjmujemy obrazy Piotra Ambroziaka na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Piotra Ambroziaka.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Piotra Ambroziaka, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Piotra Ambroziaka w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].