GLÜCKLICH Simon

Simon Glücklich - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Simona Glücklicha. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Simona Glücklicha na aukcję [kontakt]

GLÜCKLICH Simon
GLÜCKLICH SimonGLÜCKLICH Simon
Tytuł:Kobieta w czerwonej chuście
Technika:olej, tektura
Wymiary:41 x 29 cm
46 x 34 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "S. Glücklich"

Sprzedane:XXXVIII Aukcja Dzieł Sztuki (18 VI 2024)
Cena wywoławcza:4000 zł
Cena uzyskana:4000 zł

SIMON GLÜCKLICH

Simon Glücklich urodził się w 1863 roku w Bielsku-Białej, zmarł w 1943 roku w Monachium. Był synem malarza Leo Glücklicha, który specjalizował się w sztukach dekoracyjnych.

Studia artystyczne odbył w wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych, uczył się w pracowni Leopolda Carla Müllera. Ukończywszy edukację w 1890 roku wyjechał w podróż artystyczną do Włoch. Większość dorosłego życia spędził w Monachium. W 1920 roku Simon Glücklich ponownie wybrał się w dłuższą podróż, tym razem zwiedzając wybrzeże Bałtyku.

Malarstwo Simona Glücklicha

Simon Glücklich tworzył w duchu typowej dla przełomu XIX i XX wieku tradycji akademizmu splatającej się z nowoczesnymi prądami symbolizmu i realizmu. W niektórych jego pracach wyczuwalne są odniesienia do starożytności, artysta wykonywał np. sielankowe sceny w kostiumie antycznym, czasem czerpane z mitologii. Dużą rolę w twórczości malarza odegrały portrety, akty i sceny rodzajowe, zwykle ukazujące życie wsi, ale także sceny we wnętrzach mieszczańskich czy przedstawienia muzykujących dam. W dorobku malarza przewija się też tematyka symboliczna i religijna.

Dzieła Simona Glücklicha odznaczają się dekoracyjnością, a te przedstawiające czasy artyście współczesne dobrze oddają klimat epoki.

Simon Glücklich - wystawy i kolekcje

W 1905 roku Simon Glücklich został nagrodzony Złotym Medalem na Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Monachium. Jego prace były wysoko cenione przez krytyków, obrazy artysty do swojej kolekcji zakupił m.in. cesarz Franciszek Józef I.

Obrazy Simona Glücklicha są częścią licznych kolekcji prywatnych, znajdują się też w muzeach, m.in. w zbiorach Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, Nowej Pinakoteki w Monachium czy Kunsthalle w Hamburgu.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Simona Glücklicha na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Simona Glücklicha.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Simona Glücklicha, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Simona Glücklicha w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac
x
«
»