STAWIARSKI Stanisław Sacha

Stanisław Sacha Stawiarski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Stanisława Sachy Stawiarskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Stanisława Sachy Stawiarskiego na aukcję [kontakt]

STAWIARSKI Stanisław Sacha
STAWIARSKI Stanisław SachaSTAWIARSKI Stanisław Sacha
Tytuł:Mężczyźni (1984)
Technika:pastel, papier
Wymiary:27,5 x 20 cm
43 x 34 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "84. | STAWIARSKI"
zapytaj o cenę

STANISŁAW SACHA STAWIARSKI

Stanisław Sacha Stawiarski urodził się w 1941 roku w Śladowie. Edukację artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1962 roku złożył egzamin maturalny. Następnie studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom otrzymał w 1969 roku w pracowni malarstwa prof. Hanny Rudzkiej-Cybisowej. W 1970 roku artysta wyjechał do Paryża, gdzie odbył roczne studia w paryskiej Académie des Beaux Arts. W 1973 roku został członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie, a w 1975 roku Związku Artystów Malarzy w Saint Tropez. Od 1977 roku należy również do Francuskiego Związku Artystów. W 1989 roku Stanisław Stawiarski został powołany na członka Międzynarodowej Akademii Literatury, Sztuki i Nauki "Greci Marino".

Stanisław Stawiarski jako jeden z 5 polskich artystów został umieszczony w prestiżowym leksykonie światowych artystów "Benezit Dictionnaire".

Malarstwo Stanisława Stawiarskiego

Stanisław Stawiarski w swoim malarstwie podejmuje zróżnicowaną tematykę, tworząc prace pejzażowe, portrety, martwe natury i akty.

Artysta w swoich pracach ukazuje świat za pomocą intensywnego światła, jasnych barw i kontrastu. Jego obrazy są przepełnione słoneczną śródziemnomorską aurą, która wpływa na idylliczny i radosny nastrój jego prac.

Malarstwo Stanisława Stawiarskiego jest pełne światła i barw. Obrazy tego twórcy zachwycają swoim wewnętrznym ciepłem i atmosferą beztroski.

Stanisław Stawiarski - wystawy, zbiory i wyróżnienia

Artysta prezentował swoje prace na szeregu wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Paryżu, Krakowie, Warszawie, Berlinie i Chicago.

Obecnie prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i publicznych. Obrazy Stanisława Stawiarskiego znajdują się w zbiorach m.in. Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum Ziemi Kłodzkiej malarza w Kłodzku, Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

W 1978 roku artysta został nagrodzony srebrnym medalem w Oberni, w 1980 roku otrzymał wyróżnienie na Salonie w Marsylii zaś w 1985 roku wyróżnienie w Grand Palais w Paryżu.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Stanisława Stawiarskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Stanisława Stawiarskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Stanisława Stawiarskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Stanisława Stawiarskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac
x
«
»