BAKAŁOWICZ Stefan

Stefan Bakałowicz - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Stefana Bakałowicza. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Stefana Bakałowicza na aukcję [kontakt]

STEFAN BAKAŁOWICZ

Stefan Bakałowicz urodził się w 1857 roku, zmarł w 1947 r. Był synem malarza-portrecisty, Władysława Bakałowicza. Studia rozpoczął w warszawskiej klasie rysunkowej u Wojciecha Gersona a następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu, gdzie pobierał nauki w pracowniach Wasilija Wierieszczagina oraz Piotra Czystiakowa. W czasie studiów jego prace były wielokrotnie wyróżniane złotymi i srebrnymi medalami. W 1881 roku obraz Stefana Bakałowicza "Św. Sergiusz błogosławi Dymitrowi Dońskiemu przed bitwą i wysyła z nim dwóch mnichów" został nagrodzony w konkursie dużym złotym medalem, tytułem artysty klasowego oraz pięcioletnim stypendium zagranicznym, które umożliwiło mu wyjazd do Włoch. W 1882 roku przybył do Rzymu, gdzie spędził większą część życia.
Od 1936 roku Stefan Bakałowicz zasiadał w zarządzie Polskiej Organizacji Artystów Plastyków "Kapitol". Udzielał się także w innych stowarzyszeniach artystycznych: Stowarzyszeniu Malarzy Historycznych, Sankt Petersburskim Stowarzyszeniu Artystów i warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych.

Malarstwo Stefana Bakałowicza

Stefan Bakałowicz malował głównie sceny rodzajowe umiejscowione w realiach wielkich, starożytnych cywilizacji: Egiptu, Grecji i Rzymu, a także sceny biblijne. Przyjaźnił się z Henrykiem Siemiradzkim. Był często porównywany do tego artysty, ze względu na akademicki charakter swojej sztuki, przejawiający się nie tylko w wybieranej tematyce, ale także dopracowanej kompozycji, perfekcyjnym rysunku i dopracowanej technice malarskiej.

Stefan Bakałowicz - zbiory muzealne i kolekcje

Twórczość artysty cieszyła się wielką popularnością w Cesarstwie Rosyjskim, o czym świadczy fakt, że płótna Stefana Bakałowicza zostały włączone do zbiorów Muzeum Rosyjskiego w Sankt Petersburgu i Galerii Tretiakowskiej w Moskwie.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy dzieła Stefana Bakałowicza na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Stefana Bakałowicza.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Stefana Bakałowicza, zapraszamy do kontaktu [link].

Poszukujemy prac

 

Aktualnie nie posiadamy prac tego artysty

Zapisz się do newslettera - dowiesz się pierwszy o dodaniu nowych prac tego artysty

Jeżeli chcą Państwo sprzedać jego prace prosimy o kontakt

x
«
»