PIENIĄŻEK Stefan

Stefan Pieniążek - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Stefana Pieniążka. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

PIENIĄŻEK Stefan
PIENIĄŻEK StefanPIENIĄŻEK StefanPIENIĄŻEK Stefan
Tytuł:Ruiny zamku renesansowego w Krupem (1953)
Technika:olej, tektura
Wymiary:30 x 53 cm
35,5 x 58 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "SPieniążek 953"
Opisany na odwrocie: "Pieniążek Stefan | Ruiny zamku renesansowego | Krupe przed wschodem słońca | Krasnystaw | 1953"

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]

STEFAN PIENIĄŻEK

Stefan Pieniążek urodził się w 1888 roku w Słupie, zmarł w 1958 roku w Konstancinie-Jeziornej. W latach 1909-1916 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uczęszczał do pracowni Józefa Pankiewicza. Podróżował po wielu krajach europejskich, takich jak Francja, Włochy, Rumunia, Grecja i Turcja.

Malarstwo Stefana Pieniążka

Stefan Pieniążek tworzył przy użyciu farb olejnych i akwarelowych. W swoich malarskich kompozycjach najczęściej ukazywał widoki natury i wizerunki zabytków. Ponadto artysta tworzył portrety i sceny rodzajowe. Prace autorstwa Stefana Pieniążka są w swojej formie wrażeniowe, a uwagę odbiorcy przykuwają złożona gama barwna i nastrojowy światłocień.

Stefan Pieniążek - wystawy

Stefan Pieniążek wielokrotnie eksponował swoje obrazy m.in. na wystawach zbiorowych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych oraz na wystawach indywidualnych.

Przyjmujemy obrazy Stefana Pieniążka na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Stefana Pieniążka.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Stefana Pieniążka, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Stefana Pieniążka w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].