STĘPNIAK Rafał

STĘPNIAK Rafał
STĘPNIAK RafałSTĘPNIAK RafałSTĘPNIAK Rafał
Tytuł:Postaci (1997)
Technika:pastel, papier
Wymiary:41,5 x 32,8 cm (w świetle passe-partout)
60,5 x 50,5 cm ( z oprawą)
Sygnowany i datowany p.d.: "Stępniak Rafał 97"

W przypadku tej pozycji nie będzie doliczana opłata aukcyjna.
Sprzedane:XVIII Aukcja Dzieł Sztuki (14 IX 2022)
Cena wywoławcza:100 zł
Cena uzyskana:300 zł

RAFAŁ STĘPNIAK - NOTA BIOGRAFICZNA

Rafał Stępniak urodził się w 1953 roku. Ukończył studia malarskie w Instytucie Wychowania Artystycznego Akademii Jana Długosza w Częstochowie, gdzie uczęszczał na zajęcia do pracowni prof. Wincentego Maszkowskiego oraz prof. Leona Macieja. Dyplom uzyskał z wyróżnieniem.

Rafał Stępniak zajmuje się rysunkiem, malarstwem oraz rzeźbą. Główną domeną jego twórczości są balansujące na granicy abstrakcji i figuracji obrazy wyróżniające się akcentami mocnych, nasyconych barw.

Malarz czynnie działa w kręgach środowisk artystycznych, brał udział w ponad stu wystawach i plenerach w kraju i za granicą, był również stypendystą Fundacji Francuskiej. Obecnie prowadzi działalność pedagogiczną w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie.