CIEŚLEWSKI Tadeusz

Tadeusz Cieślewski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Tadeusza Cieślewskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Tadeusza Cieślewskiego na aukcję [kontakt]

CIEŚLEWSKI Tadeusz
CIEŚLEWSKI TadeuszCIEŚLEWSKI TadeuszCIEŚLEWSKI Tadeusz
Tytuł:Tryptyk warszawski
Technika:akwarela, gwasz, ołówek, papier
Wymiary:36 x 30,5 cm (w świetle); 36 x 51 cm (w świetle); 36 x 30,5 cm (w świetle)
63 x 140 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "T. Cieślewski" ("Pałac Łazienkowski")
Sygnowany p.d.: "T. Cieślewski" ("Pałac w Wilanowie")
Sygnowany l.d.: "T. Cieślewski" ("Plac Zamkowy")

TADEUSZ CIEŚLEWSKI

Tadeusz Cieślewski urodził się 22 października 1870 roku w Warszawie, zmarł tamże 27 czerwca 1956 roku. Uczył się w IV Gimnazjum w Warszawie. Studia artystyczne rozpoczął u Wojciecha Gersona w warszawskiej Szkole Rysunkowej. Od 1895 do 1896 roku kształcił się w Paryżu, zaś w 1900 roku artysta studiował jeszcze w Akademii w Rymie.

Tadeusz Cieślewski był członkiem stowarzyszeń "Sztuka i Rzemiosło", "Pro Arte" i Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie.

Malarstwo Tadeusza Cieślewskiego

Tadeusz Cieślewski tworzył najczęściej w technice akwareli, jednak w dorobku artysty można znaleźć prace wykonane za pomocą farb olejnych i pasteli. Artysta jest znany z niezwykle nastrojowych wedut ukazujących Warszawę. Malarz podejmował również temat pejzażu, martwej natury i portretu.

Tadeusz Cieślewski - zbiory

Prace Tadeusza Cieślewskiego znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i muzealnych (m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i Muzeum Narodowego w Poznaniu).

Przyjmujemy obrazy Tadeusza Cieślewskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Tadeusza Cieślewskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Tadeusza Cieślewskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Tadeusza Cieślewskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE PRACE TADEUSZA CIEŚLEWSKIEGO