WOLNIEWICZ Tadeusz

Tadeusz Wolniewicz - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Tadeusza Wolniewicza. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

WOLNIEWICZ Tadeusz
WOLNIEWICZ TadeuszWOLNIEWICZ Tadeusz
Tytuł:Cmentarz Starofarny (1916)
Technika:olej, tektura
Wymiary:34 x 43 cm
Uwagi:Sygnowany monogramem i datowany p.d.: "TW | 1916."
Opisany na odwrocie: "TADEUSZ WOLNIEWICZ"; "Cmentarz Starofarny"
Widoczne ubytki podłoża i malatury w narożnikach obrazu.
Cena wywoławcza:1000 zł
złóż zlecenie

TADEUSZ WOLNIEWICZ

Tadeusz Wolniewicz urodził się w Poznaniu w 1897 roku, zmarł tamże w roku 1939, popełniwszy samobójstwo po otrzymaniu mobilizacji do wojska. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Ignacego Pieńkowskiego. Przez większość życia pozostał związany z rodzinnym Poznaniem.

Malarstwo Tadeusza Wolniewicza

Tadeusz Wolniewicz był głównie portrecistą, ale malował również pejzaże oraz sceny rodzajowe, chętnie sięgając po tematy czerpane z literatury i legend poznańskich. Wykonywał również rozbudowane prace o charakterze symbolicznym, (np. "Apoteoza Moniuszki"). Tadeusz Wolniewicz tworzył w różnych technikach, rysunkowych (węgiel, ołówek) i malarskich (akwarela, olej).

Artysta zajmował się także ilustracją. Jego prace znalazły się m.in. w polskim wydaniu "Pieśni o Rolandzie", "Uarda: powieści z czasów starożytnego Egiptu" G.M. Ebersa, "Promienia: powieści z czasów Chrystusa" M. Reynès-Monlaur czy noweli J. von Eichendorffa "Z życia nicponia".

Tadeusz Wolniewicz - wystawy i kolekcje

Swoje prace Tadeusz Wolniewicz wystawiał w Poznaniu, m.in. w Muzeum Miejskim i na ekspozycjach Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Obrazy Tadeusza Wolniewicza znajdują się np. w kolekcji Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Przyjmujemy obrazy Tadeusza Wolniewicza na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Tadeusza Wolniewicza.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Tadeusza Wolniewicza, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Tadeusza Wolniewicza w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].