ZALESKI Teofil (Zalewski)

Teofil Zaleski (Zalewski) - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Teofila Zaleskiego (Zalewskiego). Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcje [kontakt]

ZALESKI Teofil (Zalewski)
ZALESKI Teofil (Zalewski)ZALESKI Teofil (Zalewski)ZALESKI Teofil (Zalewski)
Tytuł:Konie w zagrodzie (1879)
Technika:tusz, papier naklejony na tekturę
Wymiary:20,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout)
31,5 x 37 cm ( z oprawą)
Uwagi:Sygnowany monogramem i datowany p.d.: "18 TZ 79"
Opisany ołówkiem śr.d.: "Żuków"
Sprzedane:XVIII Aukcja Dzieł Sztuki (14 IX 2022)
Cena wywoławcza:1000 zł
Cena uzyskana:1000 zł

TEOFIL ZALESKI (ZALEWSKI)

Teofil Zaleski urodził się 5 marca 1858 roku, zmarł 11 listopada 1907 roku. Był polskim malarzem pejzażystą. W młodości wraz z Feliksem Brzozowskim i Kazimierzem Grodzickim podróżował po kraju malując ojczyste krajobrazy. W latach późniejszych na stałe zamieszkał w Opocznie.

Twórczość Teofila Zaleskiego (Zalewskiego)

Tworzył pejzaże oraz kameralne sceny rodzajowe. Nastrojowe pejzaże Teofila Zaleskiego (Zalewskiego) z okolic Kazimierza nad Wisłą, Opoczna, Ojcowa i z Podlasia charakteryzują się swobodą w ukazywaniu przyrody i ciekawym oświetleniem, które wpływają na idylliczny nastrój prac tego artysty.

Wystawy

W latach 1882-1887 Teofil Zaleski wielokrotnie wystawiał w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych.

Przyjmujemy obrazy Teofila Zaleskiego (Zalewskiego) na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Teofila Zaleskiego (Zalewskiego).
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Teofila Zaleskiego (Zalewskiego), zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Teofila Zaleskiego (Zalewskiego) w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].