KORECKI Wiktor

Wiktor Korecki - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Wiktora Koreckiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Wiktora Koreckiego na aukcję [kontakt]

KORECKI Wiktor
KORECKI WiktorKORECKI Wiktor
Tytuł:Wzburzone morze
Technika:olej, tektura
Wymiary:35 x 49 cm
43,5 x 57 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "WIKTOR KORECKI"
Widoczne zabrudzenie malatury oraz wybrzuszenie podłoża.
Sprzedane:XXXIV Aukcja Dzieł Sztuki (29 XII 2023)
Cena wywoławcza:3000 zł
Cena uzyskana:3000 zł

WIKTOR KORECKI

Wiktor Korecki urodził się w 1890 roku w Kamieńcu Podolskim, zmarł w 1980 roku w Milanówku k. Warszawy. Studiował w Szkole Rysunkowej Mikołaja Muraszki w Kijowie. W 1921 roku zamieszkał w Warszawie, gdzie założył swoją własną pracownię. Po Powstaniu Warszawskim artysta przebywał w obozie w Pruszkowie skąd trafił do obozu pracy w Lipsku. Po wojnie zamieszkał w Komorowie, a następnie w Milanówku.

Malarstwo Wiktora Koreckiego

Wiktor Korecki jest znany ze swoich nastrojowych pejzaży i krajobrazów. Artysta chętnie ukazywał mazowieckie łąki, lasy i rozlewiska. W obrazach Wiktora Koreckiego dużą rolę odgrywa światło, za pomocą którego artysta budował nastrój ukazywanych miejsc. Niezwykle dekoracyjne kompozycje artysty charakteryzują się subtelną gama barwną i melancholijnym nastrojem. Malarstwo Wiktora Koreckiego było tradycjonalistyczne i silnie odwoływało się do sztuki wieku XIX.

Przyjmujemy obrazy Wiktora Koreckiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Wiktora Koreckiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Wiktora Koreckiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Wiktora Koreckiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].