ORLECKI Wincenty

Wincenty Orlecki - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Wincentego Orleckiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

ORLECKI Wincenty
ORLECKI WincentyORLECKI Wincenty
Tytuł:Upadek pod krzyżem
Technika:drewno polichromowane
Wymiary:24 x 46 x 10,5 cm
Uwagi:Sygnowana na spodzie podstawy: "O | ORLECKI WINCENTY"

PROWENIENCJA:
- kolekcja Mariana Włosińskiego.
Cena uzyskana:700 zł

WINCENTY ORLECKI

Wincenty Orlecki to artysta ludowy związany ze środowiskiem twórców z Paszyna, syn Józefa Orleckiego - znanego paszyńskiego rzeźbiarza. Zawodowo Wincenty Orlecki pracuje jako murarz.

Wincenty Orlecki zajmuje się rzeźbą w drewnie, swoje prace pokrywa barwną polichromią. W jego twórczości, podobnie jak w przypadku innych świątkarzy paszyńskich, dominują świątki, tj. religijne przedstawienia Chrystusa, Marii i świętych.
W swojej twórczości Wincenty Orlecki wypracował styl bliski sztuce jego ojca. Jako cechy znamienne dla jego prac wymienić można ciężkie proporcje, blokowość i geometryzację oraz intensywną w kolorystyce polichromię, bardzo znaczącą w kontekście emocjonalnego wyrazu rzeźb.

Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Wincentego Orleckiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię rzeźb Wincentego Orleckiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].