RUDZKA Zofia

Zofia Rudzka - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna aukcyjna Zofii Rudzkiej. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Zofii Rudzkiej na aukcję [kontakt]

RUDZKA Zofia
RUDZKA ZofiaRUDZKA ZofiaRUDZKA Zofia
Tytuł:Strach (1918)
Technika:olej, tektura
Wymiary:68 x 48 cm
81,5 x 61,5 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany l.d.: "ZRudzka 1918"
W partii szyi widoczne zacieki werniksu.
Sprzedane:XVI Aukcja Dzieł Sztuki (14 VI 2022)
Cena wywoławcza:5000 zł
Cena uzyskana:5000 zł

ZOFIA RUDZKA

Zofia Rudzka urodziła się w 1894 roku w Dziewięciołach, zmarła w 1976 roku w Krakowie. Początkowo studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, następnie przeniosła się do Krakowa, gdzie jako jedna z pierwszych studentek krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych uczyła się w pracowni Wojciecha Weissa. Równolegle, w latach 1916-1918, jako studentka nadzwyczajna, uczęszczała na zajęcia na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dyplom uczelni artystycznej uzyskała w 1919 roku.
Zofia Rudzka związana była z warszawskim oraz krakowskim środowiskiem artystycznym, dużo swoich obrazów eksponowała na wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1930 roku odbył się indywidualny pokaz prac artystki.

Malarstwo Zofii Rudzkiej

Zofia Rudzka uprawiała malarstwo sztalugowe, najczęściej posługiwała się techniką olejną, niekiedy wykorzystywała także pastele. W dorobku artystycznym malarki dominują portrety i pejzaże, nieco rzadziej Zofia Rudzka przedstawiała martwe natury oraz sceny rodzajowe i religijne.

Obrazy Zofii Rudzkiej znajdują się m.in. w kolekcjach Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Narodowego w Lublinie.

Przyjmujemy obrazy Zofii Rudzkiej na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Zofii Rudzkiej.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Zofii Rudzkiej, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Zofii Rudzkiej w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].