II Aukcja Dzieł Sztuki

19 października 2019 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn

Kraków - Wielopole 4

Rejestracja uczestników aukcji rozpocznie się o godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna

7-18 X 2019 godz. 10-18

19 października (sobota), w godz. 10.00-18.45

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Istnieje możliwość odbioru wylicytowanych prac w niedzielę 20 X.
Zainteresowanych prosimy o kontakt po aukcji.

regulamin         formularz rejestracji

zlecenie aukcyjne        Katalog Aukcji

KRAWCZUK Bronisław

KRAWCZUK Bronisław
LOT 46
ID: 002046

KRAWCZUK Bronisław BIOGRAFIA

Tytuł:Wesołe miasteczko (1994)
Technika:olej, płyta
Wymiary:78,8 x 121 cm (w świetle)
90,5 x 132,5 cm (z oprawą)
Uwagi:sygnowany p.d.: "B. KRAWCZUK 1994"

opis pracy:
Obraz „Wesołe miasteczko” wpisuje się w główny nurt twórczości prymitywisty Bronisława Krawczuka, w którym artysta ujmował sceny z życia Górnego Śląska. Obraz przedstawia zorganizowany na miejskim placu park rozrywki, z którego atrakcji korzystają licznie przybyli ludzie. Tło stanowią różnorodne budynki mieszkalne i stojące pomiędzy nimi kościoły. Za miastem rozciąga się śląski pejzaż górniczy z hałdami oraz charakterystycznymi dla malarstwa Bronisława Krawczuka dymiącymi kominami i szybem kopalni. Opisaną scenę artysta ujął z ptasiej perspektywy, syntetyzując ukazywane kształty i sylwetki. Ciepła, czerwono-brązowa kolorystyka pracy jest znamienna dla późnego okresu twórczości malarza. W omawianej pracy jest ona dodatkowo rozjaśniona punktowymi akcentami cynobru w partiach strojów zgromadzonych na placu ludzi.
Cena wywoławcza:3000 zł
Cena uzyskana:3000 zł