II Aukcja Dzieł Sztuki
19 października 2019 - godz. 19.00 Hotel Holiday Inn
LOT 59 | ID: 002059 |
DWURNIK Edward BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kraków (1993) z cyklu IX "Podróże autostopem" |
Technika: | olej, akryl, płótno |
Wymiary: | 97 x 146 cm 107 x 156,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | sygnowany p.d.: "93 E. Dwurnik" Opis autorski na odwrocie p.g.: "1993 | E. DWURNIK | 1921 KRAKÓW IX 659" opis pracy: Obraz Edwarda Dwurnika ukazuje widok z lotu ptaka na Rynek krakowski od strony Placu Mariackiego i ul. Siennej. Artysta ujął architekturę z charakterystycznym dla swojej twórczości, syntetycznym uproszczeniem formy. Praca utrzymana jest w odcieniach błękitu. Ciekawe w perspektywie innych płócien malarza jest ukazanie wyłącznie architektury Krakowa, z pominięciem postaci. Obraz należy do cyklu „Podróże autostopem”, w którym artysta przedstawiał widoki różnych miast i miasteczek. Zobacz inne prace artysty (link) PRACA NIEDOSTĘPNA |
Estymacja: | 60000 - 70000 zł |