II Aukcja Dzieł Sztuki
19 października 2019 - godz. 19.00 Hotel Holiday Inn
LOT 16 | ID: 002016 |
KOSSAK Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wesele krakowskie wraca od ślubu (1945) |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 48,5 x 69,5 cm 64 x 85 cm (z oprawą) |
Uwagi: | sygnowany l.d.: "Jerzy Kossak | 1945" Na odwrocie pieczęć Jerzego Kossaka. Obraz jest reprodukowany w publikacji Kazimierza Olszańskiego "Jerzy Kossak", Wrocław-Warszawa-Kraków 1992. opis pracy: Temat wesel krakowskich był dosyć popularny w twórczości Jerzego Kossaka. Praca "Wesele krakowskie wraca od ślubu" jest jednym z późniejszych obrazów przedstawiających ten temat. Malarz ukazał w nim pędzącego na koniu pana młodego z towarzyszem. Za nimi podąża wóz, w którym jadą ubrane w odświętne stroje kobiety oraz muzykująca orkiestra. W tle widoczny jest krajobraz wiejski z krytymi strzechą domami i fasadą kościoła. Uwagę widza skupiają kolorystyczne akcenty krakowskich ludowych strojów przedstawionych postaci. |
Cena wywoławcza: | 12000 zł |
Cena uzyskana: | 14000 zł |