II Aukcja Dzieł Sztuki

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August
LOT 2
ID: 002002

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August BIOGRAFIA

Tytuł:Giewont zimą (1926)
Technika:akwarela, gwasz, tempera, tektura
Wymiary:31 x 35 cm
35,5 x 40,7 cm (z oprawą)
sygnowany p.d.: „S Jaxa”

opis pracy:
Prezentowana praca przedstawia zimowy pejzaż tatrzański - widok na Giewont z Butorowego Wierchu. Na pierwszym planie artysta ujął przykryte połacią śniegu wzniesienie i przyprószone bielą świerki. Nieco dalej znajdują się typowe góralskie chaty wzniesione w konstrukcji zrębowej. W oddali widnieje pasmo gór z Giewontem, na którym stoi wzniesiony w 1901 roku krzyż. Obraz jest malowany w charakterystycznej dla artysty lekkiej, jasnej kolorystyce. Gama barwna jest wąska, ogranicza się do odcieni błękitu i zieleni z akcentami brązu.
Cena wywoławcza:2800 zł
Cena uzyskana:6500 zł