II Aukcja Dzieł Sztuki

19 października 2019 - godz. 19.00

Hotel Holiday Inn

Kraków - Wielopole 4

Rejestracja uczestników aukcji rozpocznie się o godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna

7-18 X 2019 godz. 10-18

19 października (sobota), w godz. 10.00-18.45

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Istnieje możliwość odbioru wylicytowanych prac w niedzielę 20 X.
Zainteresowanych prosimy o kontakt po aukcji.

regulamin         formularz rejestracji

zlecenie aukcyjne        Katalog Aukcji

RZECKI-SZRENIAWA Stanisław

RZECKI-SZRENIAWA Stanisław
LOT 5
ID: 002005

RZECKI-SZRENIAWA Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Helena Sulima jako Jessyka w "Kupcu Weneckim" Williama Szekspira z "Teki Melpomeny" (1904)
Technika:litografia barwna, papier
Wymiary:33,5 x 11,5 cm (w świetle)
54,5 x 31,5 cm (z oprawą)
Uwagi:sygnowana na płycie śr.: "Sz R"

opis pracy:
Stanisław Rzecki-Szreniawa przedstawił cenioną za swój talent i urodę młodą aktorkę Helenę Sulimę w roli Jessyki z „Kupca Weneckiego” Williama Szekspira, którego premiera w Teatrze Miejskim w Krakowie miała miejsce w marcu 1904 roku. Bohaterka dramatu jest piękną córką Shylocka, bogatego żydowskiego kupca udzielającego lichwy. W toku rozwoju akcji dramatu Jessyka okrada i opuszcza swojego ojca, wybierając osobiste szczęście i związek z jej ukochanym, Lorencem. Artysta przedstawił aktorkę jako niezwykle smukłą, esowato wygiętą postać w gustownym stroju z ozdobnym, siateczkowym beretem na głowie.

Estymacja:1500 - 2000 zł