II Aukcja Dzieł Sztuki
19 października 2019 - godz. 19.00 Hotel Holiday Inn
FILIPKIEWICZ Stefan
LOT 13 | ID: 002013 |
FILIPKIEWICZ Stefan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Widok na Nosal |
Technika: | akwarela, gwasz, karton |
Wymiary: | 35 x 49,5 cm 50 x 65 cm (z oprawą) |
Uwagi: | sygnowany p.d.: „Stefan Filipkiewicz” opis pracy: Obraz Stefana Filipkiewicza przedstawia zimowy widok na pasmo Tatr z Toporowej Cyrhli, która jest najwyżej położoną częścią Zakopanego. Na pierwszym planie widoczne są typowe dla architektury góralskiej drewniane domostwa. W oddali, po lewej stronie kompozycji znajduje się Nosal, w centrum zaznacza się zarys Kasprowego Wierchu. Najwyższa partia gór jest jednak niemal niewidoczna ze względu na utlenienie się farb w tej partii obrazu. |
Cena wywoławcza: | 3800 zł |
Cena uzyskana: | 5600 zł |