III Aukcja Dzieł Sztuki
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława
LOT 1 | ID: 003001 |
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wenecja - gondola |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 28,5 x 39,5 cm (w świetle) 49,3 x 59 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | sygn. p.d.: „B. RYCHTER-JANOWSKA” OPIS PRACY: Obraz Bronisławy Rychter-Janowskiej przedstawia pejzaż Wenecji z samotną gondolą kierowaną przez odwróconego tyłem do widza gondoliera. W oddali rozciąga się widok na wyspę San Giorgio ze słynną bazyliką San Giorgio Maggiore i odbudowaną w XVIII wieku campanillą. Praca nosi wszelkie cechy stylu Bronisławy Rychter-Janowskiej, malowana jest krótkimi pociągnięciami pędzla, grubą warstwą farby. Pominięcie szczegółów i wrażliwość artystki na światło sprawiła, że obraz odznacza się impresjonistycznym wręcz charakterem przedstawienia. |
Cena wywoławcza: | 5500 zł |
Cena uzyskana: | 6000 zł |