III Aukcja Dzieł Sztuki

26 maja (wtorek) 2020 - godz. 19.30

Hotel Holiday Inn - Kraków ul. Wielopole 4

wyniki

5-26 V 2020 godz. 10-18

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Regulamin

regulamin

zlecenie aukcyjne

Katalog Aukcji

KOCHANOWSKI Mikołaj

KOCHANOWSKI Mikołaj
LOT 46
ID: 003046

KOCHANOWSKI Mikołaj BIOGRAFIA

Tytuł:Relief srebrny III (1971)
Technika:olej, relief, technika własna, płótno
Wymiary:92 x 92 cm
Uwagi:sygn. na odwrocie

„Relief srebrny III” wpisuje się w rozpoczęty na przełomie lat 60. i 70. strukturalistyczny okres twórczości Mikołaja Kochanowskiego, w którym powstawały liczne prace w technice ready-made. Prezentowany obiekt jest częścią cyklu srebrnych reliefów, w których artysta zawierał gotowe przedmioty w układach opartych o geometryczne kształty koła i kwadratu. Ograniczona gama barwna, neutralne szare tło przyprószone z lekka odcieniem siarkowej żółci oraz minimalistyczna kompozycja z wykonanych w różnorodnych materiałach elementów nadaje dziełu szlachetny, ponadczasowy wymiar i otwiera nieograniczone możliwości interpretacyjne.

Estymacja:9000 - 12000 zł