III Aukcja Dzieł Sztuki

BUKOWSKI Stefan
LOT 20
ID: 003020

BUKOWSKI Stefan BIOGRAFIA

Tytuł:Pasterki
Technika:olej, płótno
Wymiary:60,5 x 80 cm
74 x 94 cm (wymiary z oprawą)
sygn. p.d.: „Stefan Bukowski"

Obraz Stefana Bukowskiego przedstawia tytułowe pasterki odpoczywające na łące z pasącymi się wokół nich kozami. Młode dziewczyny ubrane są w barwne, wiejskie stroje, a ich twarze i głowy chronią przed promieniami letniego słońca jaskrawe chusty. Praca namalowana została w żywej, stosunkowo jasnej gamie barwnej, krótkimi pociągnięciami pędzla i grubą warstwą gęstej farby. Sielankowy nastrój omawianej sceny jest znamienny dla obrazów, w których artysta podejmował tematykę życia polskiej wsi.
Cena wywoławcza:4500 zł
Cena uzyskana:4700 zł