IV Aukcja Dzieł Sztuki
WÓJCIK Franciszek
LOT 23 | ID: 004023 |
WÓJCIK Franciszek BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż tatrzański (1941) |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 34 x 47,5 cm (w świetle oprawy) 41,5 x 55 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | sygn. p.d.: "FWójcik 1941" OPIS PRACY: Obraz Franciszka Wójcika przedstawia typowy dla tego malarza temat pejzażu tatrzańskiego. Na pierwszym planie artysta ujął barwną polanę z samotną, stanowiącą ciężar kompozycyjny sosną. W oddali widoczny jest las, ponad którym rozciąga się pasmo Tatr Wysokich. Franciszek Wójcik poprawnie uchwycił w swojej pracy nastrój pochmurnego dnia w górach. Zastosowana perspektywa powietrzna buduje poczucie głębi, a harmonijna kolorystyka i ciekawa, zróżnicowana faktura obrazu sprawia, że można na niego patrzeć godzinami. |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1200 zł |