IV Aukcja Dzieł Sztuki
DUDA-GRACZ Jerzy
LOT 45 | ID: 004045 |
DUDA-GRACZ Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Portret aktora Tadeusza Kwinty (1975) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 100 x 70 cm 110 x 79,5 cm (wymiary z oprawą) |
Uwagi: | Na odwrocie nalepka autorska Praca posiada spękania warstwy malarskiej. OPIS PRACY: Rok 1975 w twórczości Jerzego Dudy-Gracza to okres, w którym powstało kilka obrazów przynależących do cyklu „Motywy i portrety polskie”. Wizerunek krakowskiego aktora Tadeusza Kwinty został namalowany na neutralnym tle, w typie reprezentacyjnego portretu oficjalnego. Ujęty en trois quarts model dumnie zasiada na empirowym, obitym czerwonym aksamitem krześle, jego dłonie są wyeksponowane, głowa podniesiona, a oczy odważnie wpatrzone w postać oglądającego wizerunek widza. Tadeusz Kwinta ubrany jest w elegancki, trzyczęściowy garnitur, białą koszulę i muchę. Obraz charakteryzuje się trafnym, realistycznym oddaniem rysów modela. |
Cena wywoławcza: | 19000 zł |
Cena uzyskana: | 19000 zł |