IV Aukcja Dzieł Sztuki

16 lipca (czwartek) 2020 - godz. 19.30

Hotel Holiday Inn - Kraków ul. Wielopole 4

holiday inn

7-16 VII 2020 godz. 10-18

Krakowski Dom Aukcyjny - ul. Starowiślna 14

Regulamin   zlecenie aukcyjne

zaloguj się

GABRYSIAK Walenty

GABRYSIAK Walenty
LOT 52
ID: 004052

GABRYSIAK Walenty BIOGRAFIA

Tytuł:Podwoje (1986)
Technika:olej, płótno
Wymiary:60 x 75 cm
Uwagi:sygn. i dat. p.d.: "W. Gabrysiak 86"

Już od lat 60. Walenty Gabrysiak zaczął tworzyć obrazy zbliżające się do abstrakcji aluzyjnej i coraz częściej wykorzystywał w swoich pracach formy organiczne i kształty biologiczne. W obrazie „Podwoje” na skomponowanym z walorowanych, ciepłych kolorystycznie prostokątów minimalistycznym tle widzowi objawia się tajemniczy kształt nasuwający skojarzenia z ludzkim mózgiem. Za nim znajduje się podobna forma o gładkiej tym razem powierzchni. Głęboki cień pod tymi elementami buduje iluzję przestrzeni. Praca jest pełna niedopowiedzeń, trudno też jednoznacznie zinterpretować jej treść. Tytuł „Podwoje” w języku staropolskim oznacza drzwi, tutaj podwojony kształt mózgu również zdaje się otwierać wejście do ciemnej otchłani. Pytanie tylko – dokąd ona prowadzi?

Estymacja:4000 - 5000 zł