Krakowski Dom Aukcyjny

VI Aukcja Dzieł Sztuki

14 grudnia (poniedziałek) 2020 - godz. 18.30

Hotel Holiday Inn holiday inn - Kraków ul. Wielopole 4

Aukcja odbędzie się bez udziału publiczności.

Wystawa przedaukcyjna: 1-14 XII 2020 godz. 10-18

Regulamin | zlecenie aukcyjne

Zapraszamy do kontaktu

zaloguj się

JÓZEFCZYK Marian

JÓZEFCZYK Marian
LOT 55
ID: 006055

JÓZEFCZYK Marian BIOGRAFIA

Tytuł:Widok miasteczka (1944)
Technika:olej, tektura
Wymiary:39,5 x 70 cm
46,5 x 77,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "M. Józefczyk | 944"

Olejna praca Mariana Józefczyka ukazuje panoramę niewielkiego miasteczka z wyróżniającą się wieżą kościoła z barokowym hełmem oraz sygnaturką znajdującej się obok, ceglanej świątyni. Na pierwszym planie artysta przedstawił otaczającą zabudowę miejską naturę z widniejącą pomiędzy drzewami bieloną chatą. Malarz zdołał uchwycić charakter ciepłego letniego wieczoru, a także kolorystykę i refleksy świetlne rzucane przez promyki zachodzącego słońca. Obraz malowany jest szkicowo, cienką warstwą farby, z impastowo traktowanymi pojedynczymi blikami.

Estymacja:2000 - 2500 zł