VI Aukcja Dzieł Sztuki (14 XII 2020)

LENGREN Zbigniew
LOT 58
ID: 006058

LENGREN Zbigniew BIOGRAFIA

Tytuł:Warszawa roku 1940 okiem karykaturzysty. Dwanaście pamiątkowych ilustracyj (ok. 1940)
Technika:tusz, akwarela, kredka, papier, tektura
Wymiary:17,3 x 44,5 cm (wymiary okładki z grzbietem), 16,8 x 21,8 cm (wymiary jednej strony)
Sygnatura na poszczególnych pracach.

Książka obejmuje trzynaście ilustracji:
- "Warszawa roku 1940 okiem karykaturzysty" (na okładce; 15,6 x 18,1 cm);
- "Lux Torpeda 1940 roku" (9,9 x 14,7 cm; sygnowany i datowany l.d.: "Lengren 1940");
- "Brylantowy interes" (14,5 x 10,1 cm; sygnowany i datowany l.d.: "Lengren 1940");
- "Żydzi" (9,8 x 14,5 cm; sygnowany i datowany l.d.: "Lengren 1940");
- "Nowy Romeo i Julia, czyli kłopoty fryzjera z Sosnowej" (14,6 x 9,9 cm; sygnowany i datowany p.śr.: "Lengren 1940");
- "Od kawiarni do kawiarni" (14,6 x 9,8 cm; sygnowany i datowany p.d.: "Lengren 1940");
- "Dziś mięso!" (14,6 x 9,6 cm; sygnowany p.d. "Lengren");
- "Bar pod Niestemplowaną Setką" (14,4 x 10,1 cm; sygnowany i datowany l.d.: "Lengren 1940");
- "Wódzia, panowie wódzia!" (14,5 x 9,8 cm; sygnowany i datowany l.d.: "Lengren 1940");
- "Masło sprzedane" (9,9 x 14,4 cm; sygnowany i datowany l.d.: "Lengren 1940");
- "Optymistka" (9,7 x 14,5 cm; sygnowany i datowany l.d.: "Lengren 1940");
- "Po godzinie policyjnej" (14,5 x 9,9 cm; sygnowany i datowany śr.d.: "Lengren 1940");
- "Senne marzenia" (14,5 x 9,8 cm; sygnowany l.d.: "Lengren").
Cena wywoławcza:2500 zł
Cena uzyskana:9600 zł