VIII Aukcja Dzieł Sztuki (14 IV 2021)

PRONASZKO Zbigniew
LOT 37
ID: 008037

PRONASZKO Zbigniew BIOGRAFIA

Tytuł:Portret Gustawa Bartke
Technika:olej, płótno
Wymiary:80 x 65,5 cm
74,5 x 70 cm (wymiary z oprawą)
Sygnowany l.g: "z. pronaszko."
Widoczne krakelury oraz pojedyncze niewielkie ubytki w płótnie.
Odpryski farby w partii prawej klapy (2) oraz w górnej części prawego rękawa (1) marynarki sportretowanego.

Gustaw Bartke był członkiem Kupieckiego Towarzystwa Wzajemnego Kredytu w Tomaszowie Mazowieckim (od 1908 roku) i właścicielem kamienic przy rynku tego miasta. Ostatecznie przeprowadził się do Krakowa, gdzie spędził resztę życia.

Estymacja:20000 - 30000 zł