Krakowski Dom AukcyjnyXI Aukcja Dzieł Sztuki
Kraków - Starowiślna 14, Zaloguj i złóż zlecenie aukcyjne
SZANCENBACH Jan
LOT 65 | ID: 011065 |
SZANCENBACH Jan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Martwa natura ze skrzypcami |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 81 x 92 cm 93 x 103,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Szancenbach"
OPIS PRACY: Martwa natura była jednym z najczęściej podejmowanych przez Jana Szancenbacha tematów. Prezentowany obraz zdradza wpływy postimpresjonizmu, został namalowany w charakterystycznym dla artysty stylu, ukształtowanym się na bazie panującego wśród ówczesnego środowiska krakowskiej ASP podziwu dla koloryzmu. Główną rolę w pracy odgrywa nie kształt czy perspektywa, a barwa, choć kompozycja jest niewątpliwie figuratywna, przedstawiająca. Obraz malowany jest krótkimi pociągnięciami pędzla. Poszczególne, niewielkie, sąsiadujące ze sobą plamy łączą się w oku widza tworząc nowe wrażenia kolorystyczne. Dzieło jest przemyślane, nie ma w nim ani jednego błędnego dotknięcia narzędzia artysty. |
Cena wywoławcza: | 15000 zł |
Cena uzyskana: | 17000 zł |